מדריך: ניווט בלונדון עם אפליקציית סיטימאפר | Citymapper

הניווט ברשת התחבורה הציבורית העצומה והמורכבת של לונדון יכול להיות משימה לא פשוטה, בעיקר אם אתם מבקרים בפעם הראשונה בעיר. כדי להפוך את החיים לקלים ופשוטים יותר, הבחירה המועדפת על הלונדוני הממוצע היא אפליקציית Citymapper, אפליקצייה עירונית מצוינת ואינטואיטיבית שמאפשרת לכל אחד להגיע ליעד שלו בקלות.

לוגו של סיטימאפר רחב
לוגו של סיטימאפר

סיטימאפר מכסה את כל אופציות התחבורה הציבורית, כולל אנדרגראונד, רכבות עלית, אוטובוסים, ועוד, והיא גם המדויקת ביותר מבחינת זמני הגעה. המדריך הבא יעזור לכם להכיר את האפליקציה והפונקציות החשובות בה, כדי שתוכלו להתחיל את הביקור הבא שלכם כשאתם כבר מומחים בשירות החיוני הזה.

דיוק ואמינות

אפליקציות ניווט יש בשפע היום, ורבים הולכים על גוגל מפות כדי לנווט את דרכם בערים שונות בעולם, אבל הבעיה של המפות של גוגל היא שזמני ההגעה אינם מדויקים במיוחד. אתם עשויים למצוא את עצמכם מאחרים לרכבת בקינג'ס קרוס או לאוטובוס בחזרה למלון, כי הסתמכתם על זמני הגעה לא מעודכנים של גוגל.

עם Citymapper זה עולם אחר – האלגוריתם החכם של האפליקציה מנתח מגוון עצום של נתונים בזמן אמת ומביא בחשבון משתנים כמו תנאי תחבורה ומזג אוויר ממקורות כמו Transport for London הממשלתית ומגולשים רגילים כדי לספק למשתמשיו את זמני ההגעה המדויקים ביותר.

Citymapper לא רק אומר לך מתי האוטובוס או הרכבת שלכם יגיעו, הוא מציע חווית תכנון מסע שלמה – החל מזמני יציאה, החלפות והגעה משוערת ליעדך.

airalo ad

איך להשתמש בפעם הראשונה

הורידו את האפליקציה מחנות האפליקציות שלכם (אנדרואיד/אפל), וכשאתם פותחים אותה בפעם הראשונה, בחרו באופציה של לונדון מתוך רשימת הערים.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
בחירת עיר
בחירת עיר

לאחר מכן, כשאתם יודעים לאן אתם צריכים להגיע, הזינו את נקודות ההתחלה והסיום של הנסיעה שלכם. ישנן כמה דרכים שונות להוסיף את הנקודות שלך, בדרך כלל אני לוחץ על הלחצן "Get Me Somewhere" ממסך הבית ומוסיף את נקודות ההתחלה והסיום שלי.

המסך הראשי
המסך הראשי

זה יביא אתכם למסך הבא עם כמה אמצעי תחבורה אפשריים. לאחר מכן הקליקו על אחת האופציות.

נהגוס - פרסום לרוחב
בחירת מסלול נסיעה
בחירת מסלול נסיעה

יוצאים לדרך

ישנן שתי דרכים עיקריות לנווט בין נקודת ההתחלה והסוף במסע שלכם – דרך ה-GPS, כאשר אתם נמצאים פיזית בנקודת ההתחלה, וללא GPS, כאשר אתם מתכננים נסיעה.

כדי להשתמש באופציית הניווט הראשונה, "בזמן אמת", אתם צריכים לאפשר לאפילקציה להפעיל את שירותי המיקום בטלפון שלכם. ואז כל מה שאתם צריכים לעשות זה להזין נקודת סיום (נקודת ההתחלה היא איפה שאתם נמצאים, כברירת מחדל), ללחוץ על ה"Go" הירוק בפינה הימנית התחתונה, ולצאת לדרך.

מסלול נסיעה מפורט
מסלול נסיעה מפורט

Citymapper ידריך אתכם עם הנחיות ויזואליות מפורטות. עקבו אחר ההוראות בקפידה, חשוב להישאר עירניים לגבי פניות או הנחיות קרובות.

אם אתם מתכננים מסע עתידי שמתחיל ממקום אחר מהנקודה בה אתם נמצאים, שנו את נקודת ההתחלה מברירת המחדל לנקודה שאתם מעוניינים להתחיל בה.

כיצד להשתמש ב-Citymapper ברכבת התחתית

שימו לב כי זה המקום שבו Citymapper יכול לבלבל. במסלולי האנדרגראונד, הוא עשוי להציג מספר סמלים. אם שני אייקונים של האנדרגראונד נמצאים בגוש יחד, זה אומר שאתם יכולים לקחת כל אחד מהקווים המוצגים כאן. פשוט קחו כל רכבת שמגיעה קודם.

אם זה מראה סמל אנדרגאונד של צבע אחד, ואז אחר אחרי נקודה, זה אומר שאתם לוקחים רכבת ראשונה מתוך השורה הראשונה ואז עוברים לקו השני, והשלישי, וכן הלאה, עד לסוף המסע. בדוגמה הראשונה שלמטה, תחילה אתם צריכים לקחת את קו הג'ובילי (אפור) ולאחר מכן לעבור לקו הסנטרל (אדום), ולבסוף להחליף לקו המעגלי (צהוב) או הדיסטריקט (ירוק).

הוראות מסלול באנדרגראונד
הוראות מסלול באנדרגראונד

כיצד להשתמש ב-Citymapper בקווי אוטובוס

אותו בלבול יכול לקרות עם קווי האוטובוס. לפעמים האפליקציה תציע לכם רק מסלול אוטובוס אחד, וזה פשוט. אבל אם זה מציע שני מסלולים שונים מחולקים בנקודה, זה אומר שאתם לוקחים אוטובוס אחד ועוברים לשני. אם הוא מציע שני מסלולים מחולקים בקו נטוי, זה אומר שאתם יכולים לקחת אחד משני קווי האוטובוס האלה.

בדוגמה הראשונה שלמטה, אתם לוקחים את 139 או 328 ואז מחליפים ל-102

הוראות מסלול באוטובוס
הוראות מסלול באוטובוס

איך להתעדכן במידע תחבורה בזמן אמת ב-Citymapper

Citymapper כאמור ידועה בעדכוני התחבורה בזמן אמת שלה. היא מספקת מידע חיוני על זמני רכבות, לוחות זמנים של אוטובוסים ושיבושים אפשריים. אפשר לעקוב בקלות אחרי עדכונים במהלך המסע שלך, לגבי עיכובים או ביטולים של רכבות ואוטובוסים. אם נתיב חסום או סגור, תקבל התראה והיא תציע לכם חלופות.

מידע מעודכן על קווי האנדרגראונד
מידע מעודכן על קווי האנדרגראונד

נקודות עניין קרובות למיקום שלכם

Citymapper מציעה שפע של מידע על אטרקציות, מסעדות, חנויות ועוד בקרבת מקום. האפליקציה אמנם לא מגיעה לרזולוציה של ביקורות על אטרקציות כמו במפות של גוגל, אבל היא נותנת הצעות והנחיות מדויקות אם אתם רוצים להוסיף עצירה למסלול שלכם.

נקודות עניין באזור שלכם
נקודות עניין באזור שלכם

כדי לחקור את האזור סביב המיקום הנוכחי שלכם, הקישו על המפה ותעשו זום אין. יופיעו סמלים שמייצגים נקודות עניין שונות.

איך להשתמש באפליקציה אופליין

רוצים להשתמש ב-Citymapper כשאין לכם אינטרנט בטלפון או WiFi? אין בעיה. אחד הדברים שהופכים את Citymapper לאפליקציית הניווט הטובה ביותר היא שאפשר להוריד כל מסלול לשימוש במצב לא מקוון.

בכל מסלול יופיע סמל כוכב בחלק העליון. לחצו על הכוכב, והוא יוריד אוטומטית את המסלול כך שתוכלו להשתמש בו במצב לא מקוון בכל עת. כדי לאתר אותו שוב, עברו למסך הבית וגללו מטה אל "Recent Trip".

שמירת מסלול אופליין דרך אייקון הכוכב
שמירת מסלול אופליין דרך אייקון הכוכב

טיפים נוספים

כמה מהפונקציות השוות ב-Citymapper קצת מוסתרות – הראשונה היא שבכל מסלול, הוא יגיד לך היכן אופציות הנסיעה הממוזגות והקרירות ביותר. בקיץ האנדרגראונד מתחמם בצורה בלתי נסבלת , ונסיעה במסלול קריר יותר היא דבר חיוני ביותר.

פונקציה נוספת היא שהוא מראה לך מסלולים ומחירים להשכרת אופניים, קטנועים ומוניות, יחד עם כמה זמן זה ייקח לך.

פירוט מחירים להשכרת אופניים
פירוט מחירים להשכרת אופניים וקורקינט חשמלי

בסיכומו של דבר, Citymapper הוא כלי עזר חשוב ביותר שעוזר למצוא את הדרך ברחובות לונדון. עקבו אחרי השלבים שפירטתי ותוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל של האפליקציה האהובה הזו, ולהבטיח לעצמכם נסיעה חלקה ומהנה בעיר.