כל מה שצריך לדעת לפני שנוהגים בכבישי לונדון ואנגליה

הממלכה המאוחדת, בריטניה, יושבת על חצי אי פסטורלי וקסום, מלא טבע ירוק וטירות עתיקות. אם אתם מגיעים לטיול ארוך בלונדון או למסע של כמה שבועות באנגליה, הרי שכדאי לכם לשקול השכרה של רכב. אמנם, בלונדון עצמה בדרך כלל אפשר להסתמך על התחבורה הציבורית ועל נהגי המוניות, אבל ברגע בו אתם יוצאים מהעיר או מבלים בפאתיה, אתם עלולים להיות מוגבלים בלי רכב צמוד.

מכוניות נוסעות מתחת לטאוור ברידג'

באנגליה, כמו שאתם וודאי יודעים כבר, נוהגים בצד שמאל של הכביש וזה משהו שיכול להרתיע רבים מהניסיון לקחת רכב במדינה. אבל אנחנו כאן כדי להזכיר לכם כי לא מדובר באתגר גדול כל כך ואם מגיעים מוכנים הרי שזה הופך להיות תהליך פשוט יחסית.

כמה מילים על רישיון בינלאומי

מטבע הדברים, כדי שתוכלו לנהוג באנגליה אתם צריכים להוציא רישיון ככתוב בחוק. על פניו, אם עברתם מבחני תאוריה לרכב, אתם לא צריכים להיתקל בבעיות או אתגרים יוצאי דופן אך אחד ההבדלים הוא השימוש באמת מידה אחרת.

אם למשל, למדתם בלימודי התיאוריה לרכב על כך שמותר לנסוע במהירות כזו או אחרת בישראל, אם אתם נוהגים בכביש עירוני, בינעירוני כו'. הרי שבבריטניה נשתמש באמת המילה 'מייל' במקום 'קילומטר' (כל קילומטר שווה ל-1.6 מייל). אם למשל לונדון מרוחקת מקנטרברי כ-56 מייל, זה אומר שצריך לצפות לנסיעה של כ-90 ק"מ.

בדרך כלל, בתהליך של השכרת רכב, יסכימו להשתמש ברישיון הפלסטיק המופק בישראל. כך שבמרבית המקרים לא ידרשו מכם רישיון בינלאומי מיוחד כמו בעבר. אבל, אם אתם רוצים ללכת על הצד הבטוח, תוכלו להגיע לרשות הרישוי באחד הסניפים של הרשות ברחבי הארץ, לשלם אגרה בת כמה שקלים ולקבל רישיון בינלאומי התקף לשנה שלמה.

airalo ad

על הנהיגה בצד שמאל

כאמור, המאפיין הבולט ביותר של הנהיגה בממלכה המאוחדת הוא הנהיגה בצד שמאל של הכביש. משום שאנחנו רגילים לראות את הכביש בצורה מסוימת, ההיפוך של המקומות יכול בהחלט 'לערער' אותנו לרגע אחד או יותר. קודם כל, זכרו כי אפשר להתרגל לזה ואפילו במהירות גבוהה מזו שחשבתם.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

הבריטים עוקפים מימין כמובן והכניסה לכיכרות היא מצד שמאל, כאשר את הזכות הקדימה מקבלים הבאים מימין. אל תשכחו כי הבריטים מאוד אוהבים כיכרות, כך שגם עיגול קטן רשום על הכביש נקרא כיכר ויש להתייחס אליו כך. ההמלצה שלנו היא להימנע מהשכרה של רכב ידני, פשוט כי זה די והותר להתרגל לנהיגה בצד ההפוך, אתם לא צריכים להתרגל גם להעביר הילוכים ביד שמאל 🙂

אתם תמיד יכולים לקחת רגע נשימה ולחזור

לימודי נהיגה לוקחים קצת זמן, את זה כולנו יודעים היטב. אבל אנחנו גם יודעים כי מדובר על מיומנות אותה אפשר לרכוש בתוך פרק זמן קצר. כך שגם אם אתם מרגישים ברגע הראשון חוסר ביטחון, אל תשכחו כי בסך הכל מדובר על שינויי הרגלים וכי אתם עוד תלמדו לנהוג די בקלות בבריטניה כמו בכל מקום אחר.

נהגוס - פרסום לרוחב

אל תתנו לחשש למנוע מכם להגשים חלומות

הכלל הזה נכון תמיד והוא וודאי נכון לשאלה האם כדאי לטייל בבירטניה עם רכב בהתייחס לאופי הנהיגה במדינה. אם אתם כבר לוקחים את הזמן לטייל ואם אתם רוצים ליהנות מחוויה יוצאת דופן, אל תתנו לפרט שולי כמו כיוון הנהיגה למנוע מכם להיות הרבה יותר ניידים.