ויזה ללונדון

ויזה ללונדון ואישורי כניסה

למרבה השמחה, ישנו פטור מהצטיידות באשרת כניסה (ויזה) מראש לישראלים הנכנסים לבריטניה (למטרות תיירות או עסקים בלבד!), וישראלים לרוב יקבלו אישור כניסה עם ההגעה למדינה למשך 90 יום. למרות שאנחנו כישראלים די ברי מזל (מרבית אזרחי מדינות העולם שמחוץ לאיחוד האירופי זקוקים לאשרת כניסה מראש לבריטניה), יש לזכור שבריטניה היא מדינה "מבוקשת" בקרב מהגרים מכל העולם ולכן פקידי ההגירה לא יהססו לסרב כניסה למי שישנו חשד מסויים שהגיע לעבוד או להשתקע במדינה ללא אשרה מתאימה.

דרכוןבמהלך הטיסה לבריטניה, או עם הנחיתה (מומלץ במהלך הטיסה) תתבקשו למלא 'טופס כחול' ובו פרטים בסיסיים עליכם, על המקום בו תשהו בממלכה המאוחדת, ועל משך השהות שלכם. חשוב למלא את הפרטים בצורה המדוייקת ככל האפשר, לכתוב הכל באותיות גדולות באנגלית (BLOCK LETTERS) וכשרושמים את הכתובת בה תשהו – חשוב לרשום את ה-Postcode (המיקוד), שהוא אגב הדבר החשוב ביותר בכל כתובת בריטית באשר היא, ומורכב לרוב משישה/שבעה אותיות ומספרים (לדוגמה: NW3 9GB).

חשוב מאוד: מומלץ להדפיס מראש גם את כרטיס החזרה לארץ! זו בעצם הוכחה לפקיד ההגירה שאתם לא מתכוונים להישאר בבריטניה מעבר לזמן המותר (90 יום). דבר נוסף שחשוב לדעת, זה היכן תשהו/תטיילו במרבית הזמן. כדאי להכין מראש תשובה לשאלה "היכן את/ה הולך/ת לטייל/לבלות?", שכן אם תתחילו למלמל או לא תספקו תשובה ברורה, הדבר עלול לעורר את חשד פקיד/ת ההגירה. גם אם התשובה נשמעת בנאלית, למשל "אני מתכוונ/ת לטייל בלונדון, לראות את הארמון, לטייל בפארק וללכת לשוק קמדן", זה עדיין מספק.

אני לא ממליץ בשום פנים ואופן לעבוד בבריטניה באופן לא חוקי (עגלות למשל), להישאר במדינה מעבר לזמן המוקצב, או לנסות כל טריק אחר שנועד "לתחמן" את רשויות ההגירה. בריטניה היא מדינה עם אפס סובלנות בכל הנוגע להגירה – והרשויות כאן לא יהססו להחתים חותמת שחורה בדרכון של מי שעובר על חוקי ההגירה ואף למנוע מכם להכנס לתחומי בריטניה (והאיחוד האירופאי כולו!) בעתיד. לכן ההמלצה שלי היא להיות "ילדים טובים" ולא להסתכן.

כמו כן, חשוב לזכור שכדאי עוד לפני הנסיעה לוודא שיש לכם לפחות עוד שישה חודשים של תוקף בדרכון, ולהצטייד בביטוח נסיעות מתאים כדי שתהיו מכוסים בכל מקרה של אובדן מזוודה/רכוש, גניבות, בעיות רפואיות, הוצאות אשפוז וכו'.

כמובן שכל הרשום לעיל נכון לבעלי דרכון ישראלי בלבד, ואזרחים אירופאים ברי מזל, נכון לשנת 2018 ועד ליציאה הסופית מהאיחוד האירופי, זכאים לתנאים אחרים, כולל אשרת עבודה והשתקעות בבריטניה, ואף בכניסה למדינה תזכו לעמוד בתור של אזרחי האיחוד (EU).

בעלי דרכון ישראלי שמעוניינים בכל דבר שהוא מעבר לביקור מזדמן – כלומר עבודה, לימודים, רילוקיישן, מגורים במדינה או אפילו התנדבות – זקוקים לאשרה מיוחדת, כשלכל מטרה יש את האשרה היעודית לה, ומכיוון שהנושא מורכב, ו"לונדוניסט" הוא קודם כל אתר למי שמגיע ללונדון למטרות טיול והנאה, לא נכנס אליו במסגרת עמוד המידע הזה, אבל במידה ותהיה דרישה בהמשך אולי נכתוב על כך פוסט נפרד.

לפרטים נוספים ומידע עדכני תמיד מומלץ להתעדכן באתר משרד החוץ הישראלי.

שתפו את זה