משחקי חג המולד בלונדון

האנגלים תמיד אהבו להיות מיוחדים ולשמר את המסורת שלהם בצורה האופיינית רק להם. זה נכון כמעט בכל תחומי החיים וכמובן גם בכדורגל. משחקי חג המולד הם הדוגמה המושלמת לכך – בזמן שברוב הליגות באירופה יוצאים להפסקה קצרה ומתחממים מול האח עם המשפחה, באנגליה הליגה נכנסת להילוך גבוה והמשחקים הופכים לפסטיבל של ממש עם לא פחות מ-40 משחקי ליגה (4 מחזורים) ב-11 יום.

לונדון, בגלל ריבוי הקבוצות המשחקות בה, נחשבת הדובדבן שבקצפת של משחקי חג המולד, ואם אתם מבלים את חג המולד בלונדון סביר שתוכלו לתפוס כמה משחקים.

משחקי חג המולד בלונדון

לקראת משחקי חג המולד בלונדון

מי שהיה באירופה בחודשים נובמבר-דצמבר מכיר היטב את האווירה של "לקראת חג המולד". הערים מתקשטות ומתמרקות, מוארות באורות צבעוניים, החנויות יוצאות במבצעים משתלמים והשלג שיורד בחלק מהמקומות משלים תפאורה יפהפייה.

לונדון כמובן אינה שונה – כבר בתחילת נובמבר אפשר להרגיש אווירת חג ברחובות שמגיעה לשיאה בחג עצמו וממשיכה לתוך ראש השנה האזרחית ועד השבוע הראשון של ינואר. תיירים רבים ממלאים את לונדון לקראת חג המולד ומוסיפים לרחובות העיר, השוקקים גם כך, עוד חיים ותנועה.

משחקי הבוקסינג דיי

משחקי חג המולד מתחילים ב-26.12 – "הבוקסינג דיי" – יום אחרי חג המולד, שהוא יום פתיחת קופסאות המתנות המסורתי (ומכאן שמו). משום שמדובר בארבעה מחזורים, האפשרויות שלכם הן רבות וגמישות ובקלות אפשר בתכנון נכון לתפוס לפחות שני משחקים, ואפילו לשלב ביקור באצטדיון האמירויות של ארסנל, להציץ אל מאחורי הקלעים של חדרי ההלבשה ולסייר גם במוזיאון הקבוצה. גם מועדונים אחרים בלונדון מציעים סיור דומה, וניתן גם לסייר באצטדיון וומבלי המפורסם ולהפוך את חג המולד לחגיגת כדורגל אמיתית.

airalo ad

טיול ללונדון למשחקי חג המולד

משחקי חג המולד הם גם בעלי חשיבות מכרעת מבחינה מקצועית לקבוצות – מדובר בארבעה מחזורי ליגה שמתקיימים ברצף, ובסיומם אפשר כבר לדעת יותר בבירור איזו קבוצה מתכוונת לרוץ עד הסוף ונמצאת בדרך לאליפות. אלכס פרגוסון, המאמן האגדי של מנצ'סטר יונייטד, צוטט בעבר באומרו כי "הקבוצה שמסיימת את משחקי חג המולד ראשונה בליגה, תרוץ עד הסוף".

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

נסיעה ללונדון למשחקי חג המולד היא גם רעיון נהדר לטיול בר מצווה של אב ובן, לבלות זמן איכות באחת הערים האטרקטיביות בעולם, בתקופה שהיא מתקשטת עוד יותר, וזאת יחד עם צפייה בכדורגל איכותי.

אם המטרה היא לצפות בכמה שיותר משחקים, שווה לתכנן מראש את המרתון כדי להבין בדיוק איזה משחק מתקיים איפה ומתי, וכך גם לנצל את הזמן לטיולים ואטרקציות בסביבה הקרובה של האצטדיונים המפוזרים ברחבי לונדון כולה. התחבורה הציבורית בעיר היא מהטובות באירופה וניתן להגיע מכל מקום לכל מקום ביעילות ובקלות יחסית.

נהגוס - פרסום לרוחב

איך יודעים אילו משחקים יש בבוקסינג דיי בלונדון?

מועדי המשחקים מתפרסמים זמן רב מראש, אולם הימים והשעות המדויקות של משחקי חג המולד לרוב נקבעים סמוך למועד המשחק (שבוע עד שבועיים לפני). יחד עם זאת, אם אתם מתכננים חופשה בלונדון באזור חג המולד, כדאי להקדים ולרכוש את הכרטיסים למשחקים מראש ככל הניתן. חלק המשחקים נערכים בימים שאינם ימי עבודה (כמו למשל הבוקסינג דיי) ולכן הביקוש אליהם גבוה מאוד.

בנוסף, כאמור, יש תיירים רבים שמגיעים ללונדון כדי לצפות במשחקים ולכן רצוי לתכנן מראש את המסלול שלכם. קחו בחשבון כי בדרך כלל בימי משחקים אין אפשרות לבצע סיור באצטדיון ולכן תצטרכו להגיע אליו ביום אחר. כמו כן, ביום החג עצמו (25.12) העיר סגורה, אבל כבר ביום שאחרי המקומות נפתחים שוב ומרבית האטרקציות פעילות כך שניתן לשלב ביניהן לבין משחקי כדורגל באזור בו תהיו.

לא כדאי לחכות לרגע האחרון, ומוטב להיערך מראש עם כרטיסים למשחקים כאמור. המחירים לא תמיד זולים אבל החוויה היא כזו שתישאר עוד זמן רב לאחר שתחזרו הביתה.