אצטדיוני כדורגל בלונדון: הסבר וכרטיסים למשחקים הקרובים

כשמדברים על כדורגל בלונדון צריך להזכיר גם את המקומות שבהם הוא משוחק. אצטדיוני הכדורגל הגדולים בלונדון הם לא עוד מגרשי כדורגל – מדובר בהיכלים מרשימים, מודרניים ופונקציונליים עד רמת הפרט הקטן ביותר, המספקים חווית צפייה אדירה בכל אירוע שמתקיים בהם: אקוסטיקה מושלמת, מתקנים מעולים, שירותים מגוונים סביב האצטדיון וסדר שנשמר בקפידה תוך כדי ניהול אירוע ברמה גבוהה. כל אלה הופכים את חווית הכדורגל בלונדון בדיוק למה שהיא – חוויה.

האצטדיונים בלונדון הם מהגדולים והמרשימים בעולם. אצטדיון האמירויות (ארסנל)
האצטדיונים בלונדון הם מהגדולים והמרשימים בעולם. אצטדיון האמירויות (ארסנל)

כמעט כל האצטדיונים, בטח הגדולים והמפוארים, מציעים גם סיורים מודרכים בהם שלא במסגרת משחק, כולל הצצה אל חדרי ההלבשה, אולם העיתונות, יציעי הכבוד, ביקור במוזיאון של הקבוצה הביתית ובחלקם אפילו ירידה אל כר הדשא על מנת להריח אותו מקרוב.

סיור כזה הוא בהחלט אטרקציה בפני עצמה אם אתם כבר בלונדון, בין אם אתם הולכים למשחק ובים אם לא. שימו לב שבימי משחקים לא מתקיימים בדרך כלל סיורים, ולכן תצטרכו כנראה להגיע פעמיים לאצטדיון אם תרצו לראות אותו מבפנים.

אצטדיוני כדורגל מובילים בלונדון

אצטדיון וומבלי

כדורגל בלונדון הוא קודם כל וומבלי – האצטדיון הלאומי המפורסם בעולם הוא היכל כדורגל ותיק ומפואר, שנבנה לראשונה בשנת 1923 ושימש את הנבחרת האנגלית ברציפות עד לסגירתו בשנת 2000. האצטדיון המיתולוגי אירח 5 פעמים את גמר גביע אירופה, גמר המונדיאל בשנת 1966, את אולימפיאדת לונדון בשנת 1948 ואף את הנאום המפורסם של המלך ג'ורג השישי המונצח בסרט "נאום המלך".

לאחר שנהרס הוקם על חורבותיו אצטדיון וומבלי החדש, שהוא האצטדיון הגדול ביותר באנגליה, עם 90,000 מקומות ישיבה (והשני בגודלו ביבשת אירופה כולה).  אצטדיון נחנך בשנת 2007 והוא מארח משחקים של נבחרת אנגליה בלבד (ולעתים קבוצות לונדוניות בתור מגרש חלופי). אם אתם באנגליה בזמן משחק של הנבחרת, מאוד לא מומלץ לפספס חוויה של משחק באצטדיון וומבלי.

airalo ad

אצטדיון האמירויות

האצטדיון הביתי של ארסנל נחשב גם הוא לאצטדיון מהטופ העולמי – מדובר במתקן חדש יחסית (נפתח בשנת 2006) עם 60,000 מקומות ישיבה שמספק את התנאים הטובים ביותר עבור הקהל שבא לצפות במשחק. זהו האצטדיון השלישי בגודלו בפרמייר ליג, ובו 3 קומות כאשר האמצעית מביניהן נחשבת לטובה יותר מבחינת זווית הצפייה והחוויה.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

האצטדיון נבנה בהשקעה של כ-400 מיליון ליש"ט והחליף את אצטדיון "הייברי" המיתולוגי ששימש את ארסנל בין 1913 ועד 2006. הוא ממוקם ברובע איזלינגטון שבצפון לונדון, ומתמלא כמעט לגמרי בכל משחק ביתי של ארסנל. כדאי לשריין כרטיסים למשחקים באצטדיון האמירויות מוקדם ככל האפשר, משום שהם אוזלים מהר מאוד.

אצטדיון טוטנהאם הוטספר

עוד אצטדיון חדש שנפתח בשנת 2019 וגם הוא נבנה על הריסותיו של אצטדיון קודם. טוטנהאם הוטספר שיחקה במשך 118 שנה באצטדיון "וויט הארט ליין" עד שהפך מיושן וקטן למידותיה (הוא הכיל כ-36,000 מקומות בלבד). בשנת 2017 אירח את משחקו האחרון, ועל חורבותיו נבנה אצטדיון טוטנהאם הוטספר המודרני, עם 62,062 מקומות ישיבה, מתקנים חדישים, מלון, מרכז רפואי, אצטדיון הקבוצה ומרכז קניות ענק.

נהגוס - פרסום לרוחב

האצטדיון נמצא בשכונת טוטנהאם בצפון לונדון, והוא נגיש ונוח להגעה ומשרת את הבאים בשעריו ברמה הגבוהה ביותר. אוהדי טוטנהאם ממלאים את האצטדיון כמעט בכל משחק בית, ומומלץ להיערך מראש עם כרטיסים כדי להבטיח שתוכלו לצפות במשחק.

אצטדיון סטמפורד ברידג'

האצטדיון הוותיק ביותר ברשימה הוא אצטדיונה הביתי של צ'לסי – סטמפורד ברידג'. מדובר במתקן שנבנה בשנת 1877 ובתחילת דרכו היה מסוגל להכיל עד 100,000 צופים. לאורך השנים שודרג, עוצב מחדש ונעשו בו התאמות רבות לעידן המודרני, וכיום התכולה שלו היא 41,663 מושבים.

קיימות תוכניות להרוס את האצטדיון בעתיד הקרוב ולבנות תחתיו אצטדיון חדש עבור צ'לסי, אבל עד שזה יקרה צפייה במשחק בסטמפורד ברידג' היא חוויה מומלצת ביותר. האצטדיון שוכן ברובע האמרסמית' בצפון לונדון, בצמוד לרובע צ'לסי היוקרתי שנחשב למקור של קבוצת הכדורגל.

האצטדיון האולימפי (אצטדיון לונדון)

אצטדיון לונדון, שמוכר גם בשם האצטדיון האולימפי, נחנך בשנת 2012 לקראת המשחקים האולימפיים שנערכו בעיר. הוא אירח את טקס הפתיחה והסיום של המשחקים וכן את תחרויות האתלטיקה והריצה של האולימפיאדה. מתכנני האצטדיון עמלו רבות בשלב התכנון כדי שהאצטדיון יוכל להיות רב תכליתי ויהיה לו שימוש גם לאחר האולימפיאדה, ולכן הוא נבנה בעלות גבוהה מאוד של כ-470 מיליון לירות שטרלינג.

תכולתו המקורית היתה 79,990 איש, אולם לאחר האולימפיאדה נערך מכרז על הזכות להשתמש באצטדיון בו זכתה קבוצת ווסטהאם יונייטד, שעזבה את מגרשה הקודם באפטון פארק. בעת משחקי ווסטהאם תכולת האצטדיון המורשית היא 66,000 מקומות, מהם 9,000 חייבים להיות ריקים. משום התכולה הגדולה יחסית, במשחקים רבים ניתן להשיג כרטיסים למקומות טובים.