היום בו נולד דיוויד בואי בלונדון: 8.1.1947

אילו היה בן החיים, דיוויד בואי, אחד מהמוזיקאים המהפכניים והגאונים ביותר בהיסטוריה, היה חוגג היום (8.1) יום הולדת.

לרגל ציון התאריך, הנה חמש עובדות שלא ידעתם על האיש והאגדה

  1. השיר ״Space Oddity” נכתב בהשראת סרטו של סטנלי קובריק ״2001: Space Odyssey” ויצא זמן קצר לפני נחיתת החללית ״אפולו 11״ על הירח. רשת ה-BBC השתמשו בשיר כחלק מסיקור המאורע ההיסטורי.
  2. הוא נולד וגדל בשכונת בריקסטון בלונדון. שכונה מדרום לנהר התמזה שכיום מכונה ״ג׳מייקה הקטנה״ (בה אנחנו עורכים סיורי אוכל אפרו-קריביים מרנין).
  3. בואי היה האמן הגדול הראשון שהציע את המוזיקה שלו להורדה אינטרנטית. היה זה הסינגל ״Telling Lies״ בשנת 1996. בכלל, בואי היה חסיד של האינטרנט וחלוץ דיגיטלי.
  4. הוא היה נוהג לבלות במועדוני גייז בלונדון יחד עם חבריו אלטון ג׳ון ומארק בולאן מלהקת “T.Rex”. מאוחר יותר, אלטון ודיוויד הפסיקו לחבב האחד את השני וניתקו קשר.
  5. בשנת 2003 הוצע לדיוויד לקבל תואר אבירות של הממלכה המאוחדת אך הוא סירב לקבל אותו. זו לא הייתה הפעם הראשונה שבואי מסרב לקבל תארי כבוד, בשנת 2000 סירב לקבל את התואר ״Commander of the Order of the British Empire” בטענה שהמחוות האלה לא מדברות אליו ואינן קשורות למפעל חייו.

בואי הוא אחד מהמוזיקאים האהובים עלי, פיסות היסטוריה מתחנות חייו עוד ניתן למצוא בלונדון ולמזלי יצא שהחיים הביאו אותי לעיר המטורפת הזאת ??.

במסגרת הסיור המוזיקלי שלי ״רוק בלונדון!״ אנחנו יוצאים למסע בעקבות רגעי הקסם וההיסטוריה המוזיקלית של העיר וכמובן שדוד המלך הוא אחד מגיבורי הסיור. חובבי וחובבות הזיגי – מוזמנות ומוזמנים להצטרף אליי לסיור רגלי ברחבי לאנדן!