מדריך: השקעה בנדל״ן בלונדון מול ליברפול

תוך כדי הצעדים הראשונים שנעשה בשוק הנדל"ן של אנגליה, עובדה אחת תתבהר לנו – לכל עיר אתגרים והזדמנויות ייחודיים משלה.

טווח המחירים עשוי להיות רחב למדי ומגוון הנכסים ושיעור התשואה מובחנים באופן ניכר בכל אזור. לכן, עבור משקיעים המבקשים לגוון את תיקי ההשקעות שלהם ולנצל את היתרונות של שוק הנדל"ן של בריטניה, הבחירה בעיר הנכונה עשויה להיות קריטית.

בשנים האחרונות, מתבלטות שתי ערים עיקריות בהזדמנויות שהן מציעות למשקיעים – לונדון וליברפול. שתי הערים מציעות הזדמנויות השקעה ייחודיות, אך הן שונות באופן משמעותי מבחינת מחירי הנכסים, תשואות השכירות ומגמות השוק. במאמר זה נשווה את כל הגורים שיש לקחת בחשבון כשמבצעים השקעה בנדל"ן בלונדון אל מול שוק הנדל"ן בליברפול.

מחירי הנכסים שונים באופן מובהק

אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין לונדון לליברפול הוא מחירי הנכסים. לונדון ידועה במחירי הנכסים הגבוהים שלה, כאשר מחיר הנכס הממוצע במרכז העיר עולה על 600,000 פאונד ולא נדיר לאתר נכסים במחירים העולים על 750,000.

לעומת זאת, ליברפול מציעה מחירי נכסים נוחים יותר, כאשר מחיר הנכס הממוצע במרכז העיר נע סביב 180,000 פאונד. ההבדל המשמעותי הזה במחיר הופך את ליברפול לאופציה נגישה יותר עבור משקיעים המעוניינים להיכנס לשוק הנדל"ן.

airalo ad

כמו תמיד, עולה השאלה מהו התקציב שלנו ומהו הצפי מההשקעה. אופק ההשקעה משחק גם הוא תפקיד משמעותי, שכן התשואה שנפיק משכירות, ממכירה מהירה או מהחזקה בנכס לאורך זמן, משתנה באופן ניכר בהתאם.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

שוק הנדל"ן הבריטי רווי באתגרים, אך עם הייעוץ הנכון, הוא עשוי להיות מהמשתלמים באירופה. לקבל ליווי מקצועי לכל אורך ההשקעה שלך על ידי מקצוענים מובילים בתחומם, ניתן להשאיר פרטים כאן או בסוף הכתבה.

שיעור התשואות משכירות

חשוב שנחזיק בראש עיקרון בסיסי כשאנו מקבלים החלטות בתחום הנדל"ן – הנכס היקר ביותר אינו בהכרח הרווחי ביותר.

נהגוס - פרסום לרוחב

ליברפול מלמדת את הלקח הזה באופן מובהק. למרות מחירי הנכסים הנמוכים יותר באופן ניכר מאלו של לונדון, ליברפול מציעה תשואות גבוהות בהרבה על שכירות בהשוואה ללונדון.

בעוד שבלונדון נקבל במקרה הטוב 4% תשואה על שכירות, כשלעיתים התשואה יכולה להגיע גם ל-2% בלבד, תשואות השכירות בליברפול יכולות לנוע בין 5% ל-8% (!) בהתאם למיקום ואופי הנכס.

ההבדל הזה בתשואות השכירות יכול להפוך את ליברפול לאופציה משתלמת יותר עבור משקיעים, כל עוד אנחנו אכן מחפשים אחר הכנסה משכירות.

השקעה בנדל״ן בלונדון מול ליברפול – מגמות השוק בערים השונות

שוק הנדל"ן בלונדון ידוע ביציבותו ובצמיחה ארוכת הטווח שלו. מחירי הנכסים בעיר הראו צמיחה עקבית לאורך השנים, מה שהופך אותה לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים אחר רווחי הון ממכירה.

לעומת זאת, שוק הנדל"ן של ליברפול מפגין קפיצה פתאומית ומהירה בשנים האחרונות, הודות לפרויקטים של התחדשות עירונית וביקוש הולך וגובר לנכסים להשכרה.

פוטנציאל הצמיחה הזה הופך את ליברפול לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים אחר תשואות גבוהות משכירות. במובנים רבים, זוהי בחירה שמתאימה יותר למהירי החלטה שאינם מחפשים אופק ארוך טווח למכירה, אלא מאפיק הכנסה יציב ומשתלם.

מיקום ותשתיות זמינות

לונדון מציעה מגוון רחב של שירותים ואטרקציות, כולל מסעדות ברמה עולמית, מתחמי קניות ואתרי תרבות ותיירות ברמה בינלאומית.

מעמדה של העיר כמרכז פיננסי עולמי הופך אותה גם למיקום אטרקטיבי למשקיעים. ליברפול, לעומת זאת, מציעה מורשת תרבותית עשירה, עם אטרקציות כמו מוזיאון הביטלס והאלברט דוק.

גם סצנת המוסיקה וחיי הלילה בעיר מהווים מוקד משיכה בולט. כל אחד מהמיקומים הללו מושך מטבע הדברים קהלים שונים. כוח הקנייה של תושבי לונדון באופן גורף גבוה יותר, מה שמושך אוכלוסיות חזקות. לעומת זאת, הביקוש הגבוה לשכירות בליברפול עקב כוח הקנייה המוגבל מזין גם הוא את הביקוש הגובר והתשואות הגבוהות.

בסופו של דבר, גם לונדון וגם ליברפול מציעות הזדמנויות ייחודיות להשקעה בנדל"ן. השוק היציב של לונדון ומחירי הנכסים הגבוהים הופכים אותה לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים צמיחה לטווח ארוך.

לעומת זאת, מחירי הנכסים הנוחים של ליברפול ותשואות השכירות הגבוהות הופכים אותה לאופציה משתלמת עבור משקיעים המחפשים תשואות מיידיות. בסופו של דבר, הבחירה בין השקעה בלונדון או ליברפול תלויה במידה רבה בצרכים שלך.

רוצה לקבל סיוע באיתור נכס העונה לדרישות הייחודיות שלך? אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כאן ונשמח לתאם עבורך שיחת ייעוץ.