טיול מאורגן ללונדון וגם תכנית מומלצת לטיול בלונדון

הרבה אנשים אוהבים להכין לעצמם לו״ז לביקור בלונדון שמזכיר במקרה הטוב טיול מאורגן ובמקרה הדחוס מבצע צבאי. לונדון היא עיר שאפשר ליהנות בה גם בלי להכין לו״ז, ולדעתי כדאי תמיד להשאיר גם מקום לשיטוט ספונטני ולהפתעות שמגלים ׳במקרה׳ (וזה קורה המון בלונדון!), אבל בכל זאת, אני מבין את הצורך של חלקנו בתכנון מראש, ולכן הכנתי לכם כאן מעין "טיול מאורגן עצמאי" שמתאים למי שמבקר בלונדון בפעם הראשונה ורוצה לחוות קצת מכל דבר.

לפני שנתחיל, חשוב לזכור כמה דברים

1. לונדון היא עיר עצומה, והעיר עם הכי הרבה אטרקציות בעולם (לפי הבלוג הזה, כדי למצות את האטרקציות של לונדון צריך 16 שנים!), לכן אל תנסו אפילו לצפות ׳לסמן וי׳ על כל האטרקציות או אפילו על רובן. גם אנשים שנוסעים ללונדון בפעם העשירית (או ה-50) או גרים בלונדון יודעים שהעיר הזו היא פשוט אינסופית, לכן ההצעה היא פשוט לזרום ולא להילחץ, כי לונדון זו לא עיר שקל ׳לכבוש׳ כמו ערים קטנות יותר באירופה.

2. אם כבר מתכננים, אז כדאי תמיד לקחת בחשבון את המרחקים בין השכונות והאטרקציות השונות. שמעתי כבר על אנשים שמנסים לדחוס ביום אחד כמה אטרקציות שרחוקות זו מזו. מבולבלים? היעזרו במפת האטרקציות המושקעת שהכנתי לכם – היא תעזור לכם לתכנן ולסמן לעצמכם מוקדי עניין:

3. יותר ויותר אנשים נוסעים ללונדון, והרבה אנשים בטוחים שההמלצות שלהם הם ׳הכי שוות׳ ויגידו לכם דברים כמו ״אסור לכם בשום פנים ואופן לפספס את X״ או ״איך לא הייתם ב-Y?!״. סביר להניח שאתם בעצמכם תראו ותעשו דברים שונים מהם (ואולי אפילו שווים יותר). כאמור אין לעיר הזו סוף, ואתם הולכים לקבל ימבה המלצות מכל מיני מקורות וכיוונים, לכן תזכרו שזה ככל הנראה לא הביקור האחרון שלכם בעיר, ושמה שלא הספקתם הפעם, הוא אחלה תירוץ כדי להגיע ללונדון שוב.
לפרטים נוספים על סיורי האוכל ואמנות הרחוב שלי בלונדון (אל תפספסו אותם!)

airalo ad
מוזיאון פתוח של אמנות רחוב מושקעת. שורדיץ׳
מוזיאון פתוח של אמנות רחוב מושקעת. שורדיץ׳

4. ימים ושעות פתיחה – לא כל האטרקציות בלונדון פתוחות כל יום וכל שעה, וחשוב לבדוק לפני שטורחים לנסוע (בעזרת חיפוש פשוט בגוגל למשל). הרבה מהשווקים בלונדון למשל פתוחים רק בימים ספציפיים (למשל שבת), הרבה דברים סגורים בימים מסוימים (ראשון למשל), שלא נדבר על דברים שנסגרים מוקדם או נפתחים מאוחר (לא חסר). שווה תמיד לבדוק מראש. דבר נוסף – הרבה תיירים ׳בטוחים׳ שיש ימים ספציפיים ששווה לבקר בשכונות מסוימות או בשווקים בלונדון, ולפעמים הם טועים – לדוגמה: בשורדיץ׳ כיף בכל יום, לא רק ביום ראשון, שבו השכונה עמוסה מהרגיל. דוגמה נוספת – שוק בורו עמוס במיוחד בשבת, אז עדיף לכם לבקר בו דווקא בימי רביעי/חמישי, כשהוא פועל במלואו, אבל יותר רגוע. ביקור בקמדן עדיף דווקא בימי השבוע ה׳רגועים׳ (שני-שישי) ולא בסופי שבוע העמוסים להחריד.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

5. מסעדות – להרבה מהמסעדות בלונדון כדאי לכם להזמין מקום מראש. נכון, לפעמים אפשר פשוט להגיע ולמצוא מקום, אבל במסעדות מבוקשות אין לכם הרבה סיכוי למצוא שולחן פנוי, במיוחד בסופי השבוע העמוסים. הנה רשימת המסעדות המומלצות שלי בלונדון, וכמובן שאם אתם חובבי קולינריה, אל תפספסו את סיורי האוכל שלי, שהם המושקעים ביותר מסוגם בלונדון.

לו״ז מומלץ לטיול בלונדון

יום ראשון בלונדון

מרכז לונדון בתקופת הכריסמס
מרכז לונדון בתקופת הכריסמס

יום שני בלונדון

אופציה 1: לונדון הקלאסית

אופציה 2: היכרות עם לונדון

סקירת וידאו של שוק South Bank Centre שפועל בסופי שבוע בגדה הדרומית של התמזה 

יום שלישי

אופציה 1: שכונת שורדיץ׳ והסיטי

אופציה 2: בין ישן לחדש

אל תוותרו על ביקור במזרח לונדון

יום רביעי

אופציה 1: גריניץ'

  • ביקור ברובע גריניץ' שמפורסם הודות לזמן גריניץ' שנקבע בו.
  • ביקור במצפה הכוכבים המלכותי שנמצא בפארק המקומי, ותצפית מרהיבה מהפארק על מזרח לונדון (מהתצפיות הכי שוות בעיר!).
  • ביקור באתרים שונים ברובע: בית המלכה והמוזיאון הימי, או בהיכל המצוייר, שבו ציור התקרה הגדול ביותר באירופה.
  • חזרה למרכז העיר באמצעות שיט על נהר התמזה, או לחילופין – רכבל האמירויות וביקור במתחם ה-O2.

אופציה 2: ריצ׳מונד וגני קיו

  • ביקור בשכונת ריצ׳מונד המקסימה, ביקור שמשלב את גני קיו (הגנים הבוטניים הגדולים בעולם) ואת פארק ריצ׳מונד (הפארק הגדול בלונדון). שימו לב – כל אחד מהאתרים הללו הוא גדול מאוד בפני עצמו, לכן כדאי להקדיש לפחות יום אם לא יומיים לשכונה הזו, או לבחור את אחד מהם (גני קיו או פארק ריצ׳מונד). אפשרות נוספת היא להשכיר אופניים בפארק ריצ׳מונד, וככה ׳לכבוש׳ את הפארק העצום ביעילות.

אופציה 3: צ׳לסי או קנזינגטון

פארק גריניץ'

יום 5 של הטיול שלכם בלונדון

אופציה 1: קמדן ופארק רייג׳נט

  • ביקור בשכונת קמדן המרתקת, על שווקיה וסמטאותיה. שימו לב – פחות מומלץ בסופי שבוע, שכן אז השכונה עמוסה בטירוף. מומלץ לעבור על המאמר שלי על קמדן לפני הביקור, ולבקר בשווקים כמו Camden Lock וה-Stables.
  • ביקור בפארק רייג׳נט (Regent’s Park), מהפארקים היפים בלונדון, כולל גן הורדים היפהפה שבתחומי הפארק. ניתן גם לשלב ביקור בגן החיות של לונדון שנמצא בתחומי הפארק.

אופציה 2: המוזיאונים של לונדון

  • ביקור ב׳מתחם המוזיאונים׳ הענק של קנזינגטון, הכולל את מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, מוזיאון ויקטוריה ואלברט ומוזיאון המדע (דרוש יום שלם לשלושתם…).

או:

נהגוס - פרסום לרוחב
מומלץ לחובבי טבע ובעלי חיים. מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
מומלץ לחובבי טבע ובעלי חיים. מוזיאון ההיסטוריה של הטבע

יום 6

אופציה 1: הטבע האנושי והחייתי של לונדון

אופציה 2: בריקסטון ולונדון האפרו-קריבית

  • ביקור בשכונת בריקסטון הצבעונית (מתאים לכל הימים חוץ מיום א׳), שכונה עם אופי אפרו-קריבי והמרכז של הקהילה הקריבית-ג׳מייקנית בלונדון. מכיוון שמדובר בשכונה עם פינות נסתרות והפתעות רבות, מומלץ לקחת סיור מודרך (איתי כמובן) בשכונה.
שכונת בריקסטון
שכונת בריקסטון

יום 7 – לונדון -ת"א

רוצים להישאר עוד? קבלו 10 המלצות לטיולי יום מחוץ ללונדון

סקירת וידאו של מתחם ה-Mercato Metropolitano בדרום לונדון, בילוי לשעות הערב