יום חנויות התקליטים RSD בלונדון

מאז שנת 2007, בכל חודש אפריל, שוחרי מוזיקה, אספני תקליטים, צעירים, מבוגרים, נשים וטף יוצאים אל חנויות התקליטים המקומיות והאהובות עליהם בכדי לחגוג את "יום חנויות התקליטים" הבינלאומי הרשמי, ה-Record Store Day. חוץ מכותרים חדשים והוצאות מיוחדות רשמיות, חנויות תקליטים ברחבי העולם חוגגות בקרנבל של הנחות, מבצעים, מסיבות והופעות מיוחדות.

חנות תקליטים

אנחנו מכירים היטב "חגים" קפיטליסטים שונים ומשונים כמו "יום הרווקים הסינים" ו-"בלאק פרידיי" שמטרתם היא כמובן לרוקן את הכיסים של הציבור, ולהגדיל את רווחי החברות והתאגידים במסווה של הנחות מיוחדות לכאורה.

לעומת התופעה הזו, ה-Record Store Day שמתקיים מדי שנה בתאריך ה-22.04, נועד בכדי לאפשר למעריצים והאספנים פעם בשנה לצאת בהמוניהם, לפקוד ולתמוך בחנויות התקליטים המקומיות והעצמאיות ולסייע להן להמשיך לקיים פעילות.

רוב חנויות התקליטים שפועלות כיום, נמצאות בבעלות פרטית ובדרך כלל בעליהן ועובדיהם הם אנשי מוזיקה שמכירת תקליטים עבורם היא עיסוק "בשביל הנשמה" שכן את הרווחים הגדולים באמת לא הם מקבלים, אלא כמובן – חברות התקליטים וההפצה, ובעלי זכויות היוצרים.

כיוון וחנויות אלה מהוות מקום מפגש והרחבת אופקים מוזיקליים, אני מאמין שכן יש חשיבות להפגנת סולידריות ותמיכה כלכלית, במטרה להבטיח את המשך פעילותן.

airalo ad

גם בלונדון חוגגים את יום חנויות התקליטים כמובן וכאן תוכלו למצוא את רשימת החנויות המשתתפות באופן רשמי בחגיגות.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

בחנויות Rough Trade בשורדיץ' ובנוטינג היל תוכלו להנות מהופעות של הרכבים מקומיים ומעבר לכך – מוזמנים להציץ ברשימת חנויות התקליטים המומלצת על ידינו או לצאת איתנו למסע מודרך בעקבות המוזיקה בלונדון. תהנו!

נהגוס - פרסום לרוחב