טבע בלונדון

אמנם לונדון היא עיר, ועיר גדולה, אבל 47% מהשטח הכולל שלה הם שטחים ירוקים, גנים ופארקים (לשם השוואה, בניו-יורק למשל יש רק 14% שטחים ירוקים). למעשה, לונדון היא האיזור האורבני הירוק ביותר בעולם(!), ככה שחובבי טבע לא יצאו מאוכזבים אפילו בלי לצאת מתחומי לונדון רבתי. בלונדון יש למעלה מ-3,000 פארקים, כולל גנים עירוניים, פארקים מלכותיים, פינות חמד, גני ורדים, גנים יפנים, גני זכוכית, קתדרלות שהטבע השתלט עליהן ועוד ועוד.

הטבע הלונדוני נשקף מכל שלולית

חובבי טבע ודאי ישמחו לדעת שהגנים הבוטנים הגדולים ביותר בעולם, גני קיו (Kew Gardens), מתחם עצום הכולל המון אטרקציות וגנים עם צמחיה מכל העולם נמצא במערב העיר, בקרבת שכונת ריצ'מונד היוקרתית שבתחומה גם נמצא פארק ריצ'מונד העצום. זו שמורת טבע שבה תוכלו לשוטט לצד איילים שחיים במקום, לראות ציפורים נדירות, בעלי חיים מעניינים ועוד. לחובבי החיות שווה גם לשקול לבקר בגן החיות של לונדון.

אטרקציה נוספת שהיא בגדר חובה לחובבי טבע הוא מוזיאון הטבע ההיסטורי של לונדון (Natural History Museus), שכולל בתוכו את האוסף המלכותי העצום של כל מה שקשור בטבע ובעלי חיים, כולל שלדים של דינוזאורים, לווייתן כחול ועוד. מבין הפארקים ושמורות הטבע של לונדון ראוי לציין את המפסטד הית' העצום, פארק רייג'נט הפסטורלי עם גן הורדים, פארק גריניץ' היפהפה עם התצפית השווה, ועוד רבים וטובים.

גם המיקום של לונדון בבריטניה מאפשר להנות מלא מעט טבע בסביבותיה של העיר, או במרחק נסיעה ממנה. האיזורים שמקיפים את לונדון כמעט מכל הכיוונים שלה ידועים ביופי של הכפרים והפסטורליות שלהם. יער אשדאון (Ashdown Forest) למשל, דרומית ללונדון, הוא הרבה יותר מיער, אלא שמורת טבע שלמה של "יופי יוצא דופן" (ככה היא מוגדרת) עם נופים מדהימים, בעלי חיים ופריחת פעמוניות (blue bells) סגולה יפהפיה, במיוחד בתקופת האביב, למרות שהוא יפה גם בעונות אחרות. איזור קנט (Kent) שבדרום-מזרח אנגליה, מרחק של שעה עד שעתיים מלונדון ברכבת (בדרך כלל מתחנת ויקטוריה), נחשב ל"גן של אנגליה" ושופע בצמחיה צבעונית, כפרים ועיירות ציוריות, כפרי דייגים, עיירות חוף והצוקים הלבנים של דובר (Dover), ממנה אפשר לראות ביום יפה את חופי צרפת.

איזור יפה נוסף הוא הקוטסוולדס (Cotswold) מערבית ללונדון, איזור שבו נמצאים כמה מהכפרים היפים ביותר באנגליה ובאירופה כולה, כמו למשל הכפר Bibury (שזוכה פעמים רבות להופיע במצעדי 'הכפרים היפים באירופה') או הכפר Bourton on the Water. בקרבת האיזור נמצאת גם עיירת הולדתו של שייקספיר, Stratford Upon Avon. במערב אנגליה, מרחק של שעה וחצי-שעתיים מלונדון, תמצאו גם לא מעט טבע אנגלי טיפוסי, ואת סטונהנג' (Stonhenge), מהאתרים הפרהיסטורים המפורסמים והמיסתוריים בעולם. חובבי טבע הרפתקנים יותר שירצו להרחיק עוד יותר מלונדון (מרחק של למעלה מארבע שעות צפונה או מערבה), יכולים להנות מאיזורי טבע מרשימים רחוקים יותר, דוגמת מחוז האגמים (Lake District) או איזור Cornwall שבדרום מערב אנגליה.

airalo ad

לא הספיק לכם? כאן תמצאו את כל הפוסטים שלי על אטרקציות ואתרי טבע שווים במיוחד בלונדון וסביבותיה.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

הכל על טבע בלונדון