גן החיות של לונדון ZSL – סקירה מפורטת

לא משנה באיזה אזור אתם שוהים פה ובין אם אתם מטיילים עם ילדים בלונדון ובין אם לאו, גן החיות הזה שווה את הנסיעה – ארוכה ככל שתהיה. בכל זאת, לא בכל יום אתם יכולים להגיע לגן החיות המדעי הוותיק ביותר בעולם כולו!

עגור כתר אדום-לחיים
עגור כתר אדום-לחיים

גן החיות של האגודה הזואולוגית של לונדון המוכר גם בשמו המקוצר "ZSL", הוקם בשנת 1828, אז ייעדו את הפארק למטרות מחקר בלבד.

כעבור 20 שנה נפתח גן החיות הזה לציבור הרחב, ומאז ועד היום הוא מושך אליו מבקרים רבים מרחבי אנגליה והעולם כולו. הגן נמצא בתוך ריג'טנס פארק שליד תעלת ריג'נטס. הפארק הוא אחד הגדולים והידועים באנגליה, כך שלא תתקשו להגיע אליו.

כרטיסים לגן החיות אפשר להשיג בקלות בקישור הזה.

נהגוס - פרסום לרוחב

ההיסטוריה והייחוד של הגן

במהלך 200 שנות פעילותו הגן שימש בית לסוגי חיות רבים, גם כאלו שכבר נכחדו מהעולם. בחלקים מסוימים של הגן תוכלו לראות תמונות ותיעודיים לאותן חיות נכחדות, כך שתוכלו להמשיך וללמוד עליהן. גם כיום הגן משמש בית למספר חיות שאינן חיות יותר בטבע והן מתקיימות רק בזכות המגורים שלהם בגן החיות. אחת החיות האלו היא יונת סוקורו, סוג מיוחד של ציפור שלא ניתן למצוא יותר בסביבתה הטבעית.

שטחו של הגן רחב מאוד והוא מתפרש על פני שטח נרחב שיכול להכיל בתוכו את כל החיות השונות. בעשור האחרון הגן מכיל כ-750 סוגים של בעלי חיים שונים כך שתוכלו לפגוש חיות שמעולם לא ראיתם במציאות. חלק מהחיות המתגוררות בגן החיות הזה הן חיות בסכנת הכחדה שמצליחות להתקיים רק בזכות הטיפול המסור של עובדי הגן.

אז איזה חיות מעניינות תפגשו בגן?

לא רק שגן החיות הזה הוא אחד מגני החיות הוותיקים ביותר בעולם, הוא גם חתום על כמה מההמצאות והרעיונות שאנחנו רואים בגני חיות שונים ברחבי העולם. גן חיות זה היה הראשון שהקים ביתן זוחלים נפרד, גן חיות לילדים ואפילו היה גן החיות הראשון שהציב אקווריום מפואר שאפשר לנו ללמוד קצת יותר על עולם המים המופלא. אגב, אם אתם בענייני בעלי חיים ימיים אל תפספסו ביקור באטרקציה אחרת – האקווריום של לונדון.

כדאי לדעת כי כל כמה שנים גן החיות משפצים את הביתנים המרכזיים שלו על מנת שהוא יוכל לשים דגש על קבוצות כמה שיותר קבוצות בעלי חיים שונות. בשני העשורים האחרונים ביתן הציפורים האפריקאיות צובר פופולאריות רבה בקרב המבקרים. תוכלו למצוא בגן החיות גם ביתן חרקים משוכלל ומרתק, מתחם המוקדש כולו לדרקון הקומודו, "הביתן העגול" שמארח משפחות קופים שונות ועוד. שימו לב – בשנים הקרובות ייפתח מתחם דו-חיים ראשון מסוגו בגן החיות, כך שאולי כבר שווה לתכנן טיול חוזר.

הקומודו
הקומודו

אטרקציה מעולה לילדים ומשפחות

גן החיות של לונדון הוא אטרקציה מושלמת למשפחות עם ילדים, לחובבי טבע או לכל אדם סקרן. תוכלו לרכוש כרטיסים לסיורים מודרכים בתוך גן החיות שייקחו אתכם אל כל החיות הכי מיוחדות ויספקו לכם הסברים מפורטים על כל אחת מהן. כמובן שתוכלו גם לרכוש כרטיסים רגילים ולהסתובב בגן כאוות נפשכם ובקצב שלכם.

כרטיסי כניסה לגן החיות אפשר להשיג כאן:

כיאה לגן חיות לונדוני, כל השילוט וההדרכות בו מתבצעות בשפה האנגלית. זו הזדמנות מסוימת ללמד את הילדים שלכם כמה מילות מפתח באנגלית וגם לחדד את כישורי השפה שלכם!  במידה ועולה לכם שאלה בנוגע לאחת החיות אנחנו ממליצים לכם לפנות לעובדי המקום הנחמדים שיענו לכם ולילדים שלכם על כל שאלה קשה שתציגו בפניהם.

כניסה לגן החיות של לונדון תעלה למבוגר כ-100 שקלים נכון לאמצע 2022, ילדים זכאים להנחה מסוימת במחיר. המחיר אולי נראה מעט גבוה, אך לדעתנו הוא לגמרי שווה את ההשקעה.

ב-100 שקלים בלבד תוכלו ליהנות מיום שלם של שוטטות, הנאה ולמידה על החיות המדהימות שיש בעולמנו. בנוסף, חשוב לזכור שגן החיות נמצא בתוך ריג'טנס פארק, כך שאם מיציתם את גן החיות תוכלו לעבור לטיול באטרקציות השונות של הפארק במרחק הליכה קצרה.

המלצה שלנו – אם אתם בלונדון, פשוט אסור לוותר על ביקור בגן החיות הזה. אנחנו ממליצים לכם לרכוש כרטיסים מראש כדי לא להיתקע בכניסה, להתאזר במעט סבלנות (ייתכן שיהיו מעט תורים בדרך לביתנים השונים), בכובע ובבקבוק מים ופשוט להנות מהיופי של הטבע שאנחנו חיים בו.