מה צריך לקחת לטיול ארוך בלונדון?

לונדון היא עיר פשוט מדהימה, ורוב האנשים חוזרים אליה כמה וכמה פעמים במהלך חייהם, חלקם אפילו יוצאים לטיול ארוך בה. רגע לפני שאתם עונים "כן" לשאלת "ארזתם לבד?", הנה מה שצריך לדעת על הציוד עבור טיול ארוך בלונדון – קראו כאן.

הביג בן

בין אם אתם מבקרים בלונדון לכמה שבועות או מתכננים שהות ארוכה יותר, יש הרבה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת טיול באחת מהערים היפות באירופה. הדבר הראשון הוא, הנושא של הוויזה. אם אין לכם דרכון של האיחוד, אתם רשאים לטייל בלונדון במשך 6 חודשים לכל היותר. עם זאת, יש להביא בחשבון את המדינה ממנה אתם מגיעים. אם הגעתם דרך אירלנד, זמן הביקור המאושר מתקצר ל-3 חודשים בלבד.

לבוש וציוד ללונדון: קחו בחשבון את העונה בשנה

האקלים בלונדון יכול מאוד להשתנות ולכלול ימים שטופי שמש, המלווים בגשמים לסירוגין. החל מינואר עד אפריל, הטמפרטורה הממוצעת בלונדון תנוע בין כ-6 – 12 מעלות, כאשר ההתחממות מגיעה לשיאה בחדשי יולי-אוגוסט עם טמפרטורה ממוצעת של כ-20 מעלות.

אם אתם טסים בעונה הגשומה, אתם חייבים לקחת בחשבון את הנושא של הלבוש והנעליים (עדיף אטומות למים). מבחינת ז'קט או מעיל, גם אם אתם מתכננים לבקר בלונדון בקיץ, הטמפרטורות יכולות לרדת במהירות עם תחילת הערב.

בריטניה ולונדון עם רכב שכור – מה חשוב לדעת?

אם יש לכם את האומץ לנהוג בצד השני של הכביש, בריטניה ברכב שכור יכול להיות רעיון פשוט פנטסטי. יש המון מה לראות ומה לעשות גם מחוץ ללונדון, אך חשוב לזכור לבצע את ההתאמות הנדרשות מול חברת הביטוח. למשל, חשוב לעשות ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור בחו"ל.

airalo ad

במקרים בהם מטיילים עם רכב שכור בחו"ל, במיוחד במדינה בה הרגלי הנהיגה הפוכים ממה שאנחנו הישראלים רגילים אליו, חשוב לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים. כאשר אתם משלמים על הרחבה מסוג ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור, למעשה אתם פוטרים את עצמכם מלשלם את דמי ההשתתפות העצמית במקרה של הפעלת הפוליסה (למשל, במקרה של חלילה תאונה).

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

שימו דגש גדול על נעלי ההליכה שלכם

למי שלא מכיר את לונדון, היא עיר ענקית ויש בה כמה וכמה אזורים מרכזיים שונים, מה שנקרא "ZONES". כל אזור מאופיין אחרת וכולל שווקים תוססים, מרכזי תרבות, חנויות מרשימות ועוד. העניין הוא, שמרחקי ההליכה בין אזור לאזור הם משמעותיים (גם 5 – 10 ק"מ ומעלה בין אזור לאזור).

לכן, מי שמתכננים לכבוש את לונדון ברגל, חשוב לשים דגש ענק על נעלי ההליכה. יש לרכוש אותם מראש בישראל ולהתנסות איתן במשך תקופה קצרה. במקרה שאינן נוחות או מתאימות, חשוב להחליפן לפני הטיסה.

נהגוס - פרסום לרוחב

ודבר אחרון שחשוב לקחת בחשבון הוא, הנושא של הלינה. קחו בחשבון, לונדון היא עיר יקרה, וזה רלוונטי גם לגבי המחיה הכללית בעיר. אם אפשר, נסו להזמין מראש את כל המלונות שתלונו בהם. אם תזמינו מספיק מראש, אולי אפילו שנה מראש, תוכלו אולי להשיג מחירים טובים יותר.