[סקירת וידאו] מתחם האוכל הטרנדי מרקטו מטרופוליטנו בלונדון

אחרי אינסוף ביקורי שוק, בליסותסיורי אוכל וטעימות, החלטתי להשיק סדרת וידאו, שבה אסקר שווקים ויעדים קולינריים שונים שאהובים עלי במיוחד בלונדון האינסופית. הנה הפרק השלישי בסדרה:

הפרק השלישי של ׳עומר זולל את לונדון׳ מוקדש למתחם אוכל מגניב וכיפי במיוחד בדרום לונדון בשם ׳מרקטו מטרופוליטנו׳ (Mercato Metropolitano) שהוא מתחם של אוכל, שתיה ובילויים שפתוח מדי יום, ובשעות הערב מתמלא בהמון מקומיים וצעירים שבאים בעיקר לשתות, לאכול, להיראות ולבלות.

איפה נמצא מרקטו מטרופוליטנו?

המתחם השווה הזה ממוקם רק רבע שעה הליכה משוק בורו (Borough Market) המפורסם, וממש צמוד לתחנת Elephant & Castle שאליה קל להגיע ממרכז לונדון דרך הקו החום (בייקרלו, אותו אפשר לקחת למשל מכיכר פיקדילי או אוקספורד סירקס) או דרך הקו השחור (נורת׳רן) מקינג׳ס קרוס למשל.

בשנת 2015 הוקם במילאנו באיטליה מתחם מיוחד של אוכל שבו הספקים והטבחים שיתפו פעולה זה עם זה. המתחם פעל מספר חודשים בלבד אבל נחל הצלחה אדירה, שבעקבותיה החליטו היזמים לקחת את הרווחים ולעבור ללונדון. הרעיון המקורי היה להקים בלונדון מתחם של אוכל איטלקי אותנטי, אך מהר מאוד הקולינריה הבינלאומית המרתקת של לונדון, זו שאני מרבה לדבר עליה בסיורי האוכל שלי, שינתה את התוכניות – והפכה את המרקטו (לצד הטאץ׳ האיטלקי) למתחם של אוכל בינלאומי, שכולל בין השאר אוכל צרפתי, ויאטנמי, מקסיקני, ונצואלי, ארגנטינאי, לבנוני, יפני, תאילנדי, טורקי, גרמני, סיציליאני, ומה לא בעצם…

הכיף מתחיל דווקא בערב. מרקטו מטרופוליטנו
הכיף מתחיל דווקא בערב. מרקטו מטרופוליטנו

מה כדאי לאכול ולשתות במרקטו מטרופוליטנו?

הפעם זללתי בין השאר נקניקיות גורמה מושחתת, פיצה נפוליטנית, מיקס בשרים דרום אמריקאי, מרק פו ויאטנמי מהאהובים עלי בלונדון, וגלידת ׳בונטלנטי׳ איטלקית מרנינה.

airalo ad
לצד דוכני המזון, תמצאו לא מעט דוכני אלכוהול וקוקטיילים, תזכורת לעובדה שבלונדון קודם כל שותים, ורק אחר כך כל השאר...
לצד דוכני המזון, תמצאו לא מעט דוכני אלכוהול וקוקטיילים, תזכורת לעובדה שבלונדון קודם כל שותים, ורק אחר כך כל השאר…

האלמנט הקהילתי-סביבתי של המתחם והקבוצה עצמה, ממשיך לפעול בפול גז. במתחם עצמו תמצאו בין השאר מבשלת בירה, מעדניה, מטבח משותף, חקלאות עירונית, חצר בירה וסדנאות אוכל. לאחרונה נפתח גם מתחם חדש של מרקטו בתוך כנסייה בשכונת מייפייר השיקית והיוקרתית שבמרכז לונדון.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

סקירות וידאו נוספות נמצאות כאן.