למה כדאי לכם להכיר את קבוצת האוכל ״רעבים ברעבך״ לפני הטיול שלכם בלונדון (ובכלל)

היום אני רוצה לספר לכם על אחת מקבוצות האוכל המובילות בפייסבוק, שבה אני מאוד פעיל ואוהב לשתף הרבה מחוויותיי הקולינריות בלונדון ובכלל, ובה אני יודע שתמיד אפשר למצוא המלצות אוכל מגוונות. אני מדבר על הקבוצה ׳רעבים ברעבך׳, מקבוצות האוכל הותיקות והגדולות בפייסבוק, שבדיוק הגיעה ל-100 אלף חברים, ולאחרונה אף השיקה אתר אינטרנט שבו אפשר למצוא את הפוסטים והמאמרים הנבחרים שפורסמו בה.

הלוגו של קבוצת רעבים ברעבך בפייסבוק
הלוגו של קבוצת רעבים ברעבך בפייסבוק

כמו הרבה דברים טובים, גם הקבוצה ׳רעבים ברעבך׳ התחילה בתור פרודיה. מקים הקבוצה, מיקי שטנגר, היה חבר בקבוצת פייסבוק בשם, ׳כועסים בכעסך׳, קבוצה שבה אפשר לשחרר קיטור על כל נושא שרוצים. יום אחד העלה מיקי לקבוצה פוסט שבו הוא הביע כעס על זה שאנשים אוכלים בבתי קפה כשהוא רעב. רוב התגובות, כצפוי, היו ׳כועסים בכעסך׳, אבל מישהו הגיב לו ׳רעב ברעבך׳. בעקבות אותה תגובה, מיקי החליט להקים קבוצה, שבהתחלה כללה שמונה חברים בלבד, כשבהתחלה רוב הפוסטים היו בסגנון של ״אני רעב, תרעבו ברעבי״, אבל לאט לאט הקבוצה הפכה למקום שבו אנשים יכולים, לצד הפוסטים שמתלוננים על זה שהם רעבים, לשתף גם את הארוחות שלהם, הבישולים, נשנושי הצהריים, המלצות על מסעדות בארץ ובחו״ל, שאלות, התייעצויות, ומה לא.

כשאני הצטרפתי לקבוצה, לפני כמה שנים, היא עדיין היתה קבוצה בגודל בינוני, אבל לאט לאט הקבוצה גדלה וגדלה, והפכה לקבוצת האוכל המובילה בפייסבוק! עם למעלה מ-100 אלף חברים.

כיום, כשגם אני נוסע לעיר חדשה בעולם שטרם הייתי בה, אני לוקח מהקבוצה הזו המלצות. לא כולם יודעים, אבל אפשרות החיפוש בקבוצת פייסבוק מאפשרת למצוא אוצרות אמיתיים. ככה עשיתי כשנסעתי למשל לפורטוגל או לפראג. בנוסף, הקבוצה מאפשרת שיתוף לא רק של אוכל ממסעדות או אוכל רחוב, אלא גם דברים שמבשלים בבית, וככה אפשר לקבל לא מעט השראה 🙂

בהשראת ׳רעבים ברעבך׳, אגב, נפתחו קבוצות אחרות ברחבי הרשת, למשל ׳רעבים בארה״ב׳, וגם שתי הקבוצות של ׳רעבים בלונדון׳ (למקומיים ותיירים) שפתחתי כדי לענות על הצורך של ישראלים שגרים בלונדון או מבקרים בה לשתף חוויות והמלצות קולינריות.

airalo ad

עוד לפני שהתחלתי לקיים סיורים קולינריים בלונדון, הייתי משתף ב׳רעבים ברעבך׳ את החוויות הקולינריות שלי מהשווקים והמסעדות של לונדון, ואף הייתי משתף בה את רשימת המסעדות המומלצות שלי. חלק מהפוסטים שלי בקבוצה זכו להרבה התעניינות, ואנשים אשכרה שמרו את ההמלצות והשתמשו בהן כשהגיעו אל לונדון.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
פוסט על בייליס בטעמים
פוסט על בייליס בטעמים

לאחרונה (2020) התחילו בקבוצה ׳מסורת׳ חדשה של AMA (׳שואלים ברעבך׳), שבה מארחים בכל פעם אורח אחר שמשיב לחברי הקבוצה על איזה שאלות שבה להם לשאול. לאחרונה השתתף בפינה חברי הטוב הראפר לוקץ׳, ובשבת הקרובה (25/1/2020) אני אשתתף בה (ואדאג לשתף את זה בלונדוניסט כמובן).

הנה כמה מהפוסטים הנבחרים שלי בקבוצה

שאלות ותשובות

למה כדאי להכיר את "רעבים ברעבך" לפני ביקור בלונדון?

קבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" מדווחת על חוויות קולינריות בשווקים ובמסעדות בין היתר גם בלונדון וניתן למצוא המלצות בה אוכל מגוונות.

נהגוס - פרסום לרוחב
איך קבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" יכולה לתרום לי?

בקבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" תוכלו למצוא לא רק המלצות על שווקים, מסעדות ודוכני אוכל רחוב, אלא גם למצוא דברים שיתנו לכם השראה ויביאו את לונדון אליכם למטבח.

איך נרשמים לסיורי אוכל בלונדון?

ממש כאן.

איזו מנת אוכל נחשבת לפופולרית ביותר בסיורי האוכל?

למרות שלונדון ידועה הודות לפיש אנד צ'יפס המסורתי דווקא המנה הפופולרית ביותר בסיורי האוכל היא ג׳יאן בינג (קרפ סיני עם בוטנים, ביצה ובשר).