טיול רגלי בפרוורי לונדון ובפארק סנברידג' העצום | Sundridge

כשיש יום יפה בחוץ, אנחנו מנצלים את השמש הלונדונית ויוצאים לחלץ עצמות באזור שלנו, אזור ברומלי שבדרום מזרח לונדון, שהוא אזור פרוורי ירוק ושליו יחסית.

פארק סנדרידג' בשכונת ברומלי- לונדון
פארק סנדרידג' בשכונת ברומלי- לונדון

בכל פעם אנחנו יוצאים לכיוון אחר, ומכירים טוב יותר את האזור היפהפה שבו אנחנו גרים, ושבשגרה לא הזדמן לנו להכיר מספיק לעומק. כאמור, לונדון היא עיר עצומה, ולא משנה כמה זמן גרים בה או כמה פעמים מבקרים בה, תמיד יהיו עוד ועוד פינות נסתרות, שכונות ומקומות שלא גילינו עדיין.

אין סוף למקומות שאפשר לגלות. יופי במרחק 25 דקות הליכה מהבית - ברומלי
אין סוף למקומות שאפשר לגלות. יופי במרחק 25 דקות הליכה מהבית – ברומלי

הפעם החלטנו ללכל לכיוון צפון, לאזור יפהפה שנקרא Sundridge Park וממוקם בערך 20 דקות הליכה מהשכונה שלנו. שכונת Sundridge Park מפורסמת בעיקר במועדון הגולף העצום שבתחומה, שהוקם בשנת 1901 ונחשב לאחד ממועדוני הגולף הגדולים והנחשבים בבריטניה, מהווה גם פארק ציבורי גדול עם מדשאות שלא נגמרות, וכולל שני מסלולי אליפות מלאים שמופרדים ע״י נחל, אזור של מתקני אימון מתקדמים ונחשב למועדון הגולף הענק (36 גומות) שממוקם הכי קרוב לעיר גדולה בעולם – רק 11 ק״מ בקו אווירי מהסיטי של לונדון, שאפשר לראות את הבניינים שלה מהנקודה הכי גבוהה במתחם.

מדשאות שלא נגמרות. מועדון הגולף והפארק Sundridge שבדרום מזרח לונדון
מדשאות שלא נגמרות. מועדון הגולף והפארק Sundridge שבדרום מזרח לונדון

במרכזו של המתחם הענק (ששטחו יותר מ-1,200 דונם, לצורך השוואה שטח הפארק הלאומי והספארי ביחד 1,800 דונם), נמצאת אחוזה היסטורית שהיא מבנה לשימור בדרגה I, הדרגה הגבוהה ביותר, בדומה לארמון בקינגהאם.

אחוזה היסטורית שהפכה לפרויקט דירות יוקרתי. אחוזת הפארק של Sundridge Park
אחוזה היסטורית שהפכה לפרויקט דירות יוקרתי. אחוזת הפארק של Sundridge Park

האחוזה היפהפייה שימשה בעבר כמרכז כנסים וכמנהלה של הפארק, אך לפני מספר חודשים החל במקום פרוייקט של חלוקת האחוזה ל-22 דירות יוקרה, וממה שראינו כבר מאכלסים את האחוזה מספר דיירים ברי מזל, שנהנים ממגורים במרכזו של מועדון גולף יוקרתי ופארק גדול ויפהפה.

airalo ad

מועדון הגולף אמנם גונב את ההצגה, אבל מסביבו ישנה שכונה יפה, כפרית ומטופחת למדי, שנקראת על שם הפארק. שכונת Sundridge Park היתה פעם כפר במחוז קנט (Kent), מהמחוזות היפים באנגליה (מכונה ״הגן של אנגליה״). הכפר ״נבלע״ על ידי לונדון בשנת 1963, כשכל מחוז ברומלי (Bromley) שבו אנחנו גרים הפך לחלק מהמטרופולין של לונדון רבתי.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

למרות שכיום השכונה היא חלק מלונדון רבתי, ולמרות המרחק הלא גדול מהעיר הגדולה, השכונה עדיין שמרה על צביון ירוק וכפרי יחסית, ונחשבת לחלק ממה שנקרא ״החגורה הירוקה״ – אזורים ירוקים בעלי אופי כפרי שנמצאים בתוך תחומי לונדון רבתי.

חלק מה׳חגורה הירוקה׳ של לונדון. בתים ב-Sundridge Park
חלק מה׳חגורה הירוקה׳ של לונדון. בתים ב-Sundridge Park
במציאות זה נראה אפילו מרשים יותר. מגורים בסטייל בדרום מזרח לונדון
במציאות זה נראה אפילו מרשים יותר. מגורים בסטייל בדרום מזרח לונדון

שאלות ותשובות

האם יש מקומות אירוח או מלונות בשכונת ברומלי או שזה רק איזור מגורים?

כן, יש בשכונה מלונות ובתים בהם מושכרים חדרים לתיירים. לרוב מדובר במבנים עתיקים או היסטוריים, כמו למשל Bromley Court Hotel, מלון בו הופיעו הרבה כוכבי רוק כמו ג׳ימי הנדריקס ודיויד בואי, או בבתים פרטיים/בתים שהוסבו למלונות.

נהגוס - פרסום לרוחב
כיצד ניתן לטייל באזור ברומלי? האם חובה להגיע עם רכב או שאפשר בתחבורה ציבורית?

לאזורי הפרוורים של לונדון ניתן להגיע בעזרת תחבורה ציבורית מצויינת (בעיקר רכבות עיליות) שכן יש תחנות בקרבת מקום כמו Sundridge Park או Bromley South, כשזמן ההגעה הממוצע הוא בין 20 דקות ל-35 דקות, או לחילופין ברכב שכור

האם יש עוד דברים מעניינים לראות/לעשות באזור פארק סנברידג', ברומלי או דרום מזרח לונדון?

ודאי! אזור ברומלי (Bromley) כולו מרתק, ולמרות שמדובר באזור כפרי ושליו ופחות מתוייר, הוא מלא בהפתעות כמו כמעט כל אזור אחר בלונדון. בברומלי תמצאו למשל את הבית ההיסטורי שבו גר צ׳ארלס דרווין, את מערות צ׳יזלהרסט ואטרקציות נוספות, לצד השכונה/עיירה Bromley Town, שהיא כשלעצמה פרוור נחמד ומלא בחנויות, מסעדות, שוק סוף שבוע, קניון גדול ופארק יפהפה.

האם ניתן לשלב בין ביקור באזור לטיול באזורים הכפריים של דרום-מזרח אנגליה?

כן, אזור ברומלי כולו הוא ה׳התחלה׳ של אזור גדול בדרום-מזרח אנגליה העונה לשם קנט (Kent) ומכונה ׳הגינה של אנגליה׳, שכן מדובר באזור מאוד ירוק, מטופח ומלא בכפרים יפהפיים כמו למשל קנטרברי, עיירה ציורית שמרוחקת חצי שעה בלבד מברומלי ברכבת.