ביקור בארמון בקינגהאם והאוסף המלכותי (גלריית המלכה)

ארמון בקינגהאם בלונדון הוא ארמון המגורים והשליטה של בית המלוכה הבריטי. הארמון נמצא בווסטמינסטר, מרכז לונדון והוא משמש כמקום לעריכת אירועים ואירוח ליקירי בני משפחת המלוכה הבריטית. לארמון הייתה (ועודנה) חשיבות רבה עבור העם הבריטי בתקופות של שמחה לאומית ואבל.

ארמון בקינגהם
ארמון בקינגהם

ההיסטוריה של ארמון בקינגהם

בתחילה נרכש המקום על ידי המלך ג'ורג' השלישי בשנת 1761 כבית מגורים לאשתו, המלכה שרלוט. הוא היה ידוע כבית בקינגהאם עד שנרכש על ידי המלך ג'ורג' הרביעי ב-1828, שהוסיף אז את המרפסת והגן המקורה. אלה תוכננו בעיקר (באדום) על ידי ג'ון נאש.

בתחילת המאה ה-19 נוספו למתחם הכניסה המפוארת ואולם השיש, שניהם תוכננו על ידי סר ג'ון סואן. פנים הארמון שופץ בהרחבה בשנות ה-50 של המאה ה-19 על ידי האדריכל צ'ארלס בארי לאחר השריפה של 1834 תוך הקמה של גלריות תמונות גדולות ומזרקת הקריסטל שבגן.

הארמון הוא אחד מאתרי התיירות המרכזיים בלונדון. בפברואר 2012 החל פרויקט נוסף לשיפוץ הארמון בעלות של 1.4 מיליארד ליש"ט עם תוכניות ל-300 חדרים חדשים, שתי מבני מגורים חדשים ועוד שטחי משרדים רבים.

הדגל המלכותי מונף כשהמלכה נמצאת בארמון (כיום מאוגוסט עד ספטמבר) ולפעמים גם כשהיא מגיעה לצרכים רשמיים. אל הדגל הזה מצטרפים דגלים שונים כגון סקוטלנד, צבא הוד מלכותה ואורחים רבי מעלה שמגיעים אל הארמון. הדגל המלכותי מורד לחצי התורן עם מותה של דמות לאומית או בינלאומית חשובה.

airalo ad

גני ארמון בקינגהם – Buckingham Palace Gardens

גני ארמון בקינגהאם הם הגנים הפרטיים הגדולים ביותר בלונדון. נכון להיום אין אליהם כניסה לציבור וניתן לצפות בהם רק מעבר לגדר.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

מה יש לעשות או לראות בארמון בקינגהאם?

טקס החלפת משמר המלכה בארמון בקינגהאם

משמר המלכה מורכב מחיילים בשירות הצבא הבריטי של הוד מלכותה וחמישה גדודים של חיל רגלים (חי"ר) וכן, משני גדודים של חיל הפרשים. החיילים לבושים במכנסים שחורים, חולצת ג'קט אדומה וכובע מסורתי מפרוות דובים.

משמר המלכה בארמון בקינגהם

משמר המלכה מורכב בדרך כלל מחיילים מחמישה גדודים שנלקחו מיחידות המשמר של הצבא הבריטי וכן משני גדודי פרשים. החיילים לובשים כובע ארוך שחור מפרוות דובים, מכנסיים שחורים, ג'קט אדום, חגורות לבנות, כתפיות וכלי נשק. המלכה השתתפה בעשרות טקסים כאלה, ורובם נוהלו באופן אישי על ידה.

נהגוס - פרסום לרוחב

חיילים משמר המלכה לבושים באותם מדי טקס עוד משנת 1886 למעט חיילי המשמר מ-Coldstream שלובשים דגם חדש של מדים חגיגיים משנת 2006.

טקס החלפת משמר המלכה בארמון מושך אליו מספר רב של תיירים וצופים. מומלץ להגיע מוקדם יותר לטקס כדי להבטיח מקום מחוץ לארמון. שעות הטקסים מפורטות כאן.

חדרי הארמון הרשמיים מהמאה ה-19 כולל חדר הכס המלכותי של הארמון – The State Rooms

חדרי הארמון הרשמיים מרוהטים ומעוצבים בסגנון שהוא גם של התקופה הג'ורג'יאנית המאוחרת וגם של וויליאם הרביעי, אם כי בעיקר בסגנון הקדום יותר, עם ריפוד מפואר מאוד של קטיפה ארגמן וזהב על כל הכיסאות, הספות, ההדומים ושאר הרהיטים.

באופן דומה לארמון בקינגהאם, גלריית המלכה בארמון בקינגהאם מוקדשת להצגת פריטים מהאוסף המלכותי, במיוחד אלה שיש בהם מרכיב חזק של אמנות חזותית.

קישוט של מלך מוזהב על הגדר של ארמון בקינגהם

האורוות המלכותיות – Royal Mews

האורוות המלכותיות בארמון בקינגהאם מאוכלסות בכלי הרכב של המלכה, הכרכרות, הסוסים והמכוניות של בית המלוכה הבריטי. המבנים שימשו לראשונה כאורווה לסוסים המלכותיים ב-1760, אך נהרסו ברובם בשריפה שש שנים מאוחר יותר. לאחר שנבנו מחדש באותו מקום הם הורחבו פעמיים וגודלם הנוכחי עומד על כ-29 דונם.

המלכה משתמשת באורוות המלכותיות כדי לנסוע בכרכרה באירועים רשמיים, כמו ביקורים של ראשי מדינות זרות ובטקס השנתי שבו היא פותחת את הפרלמנט באופן רשמי. הארוות מכילות גם צי של 34 רכבי רולס-רויס ​​פאנטום זהים פרט לכך שלכל אחת יש לוחית זיהוי שונה הנושאת את ראשי התיבות של הבעלים שלה.

באורוות המלכותיות גם מטפלים ומתחזקים את כל כלי הרכב של ארמון בקינגהאם. כלי הרכב העתיקים והכרכרות נשמרים במצב תקין על ידי צוות קטן של מומחים להם יש אוסף מרשים של כלי עבודה, שרבים מהם שימשו אומנים מלפני יותר ממאה שנה!

במוסך לתיקון הכרכרות אחראי אחד העובדים הבכירים לשמור על כל כרכרות המלכה במצב מושלם. יש לו קופסה קטנה ובתוכה מפתחות כסף שמתאימים למנעול של כל כרכרה ועגלה. הוא גם דואג שהכרכרות יישמרו נקיות ומצוחצחות – לא רק להנאתה של המלכה ובני משפחתה, אלא בגלל שהניקיון עוזר להגן עליהן מפני חלודה וקורוזיה.

כרכרכה לונדונית

האוסף המלכותי

האוסף המלכותי הוא למעשה שלל פיסות היסטוריה עתיקות וביניהם 7,000 ציורים, 30 אלף רישומים, יותר מ-450,00 תצלומים וכן את התכשיטים המפורסמים ביותר בעולם – הכתרים שלבשו מלכי בריטניה עוד בימי טיודור! אבל האוסף הזה מכיל הרבה יותר מסתם יצירות אומנות. הוא כולל פריטים כמו חליפות שריון לאבירים עם סיפורי מלחמה, רהיטים ישנים, קרמיקה, טקסטיל, שרביטים, כלי נשק, תכשיטים, שעונים, כלי נגינה, כלי בית ועוד.

מידע חשוב נוסף

הזמנת כרטיסים לארמון בקינגהם

בשנת 2021, מחירי הכרטיסים לביקור בארמון בקינגהאם עלו בין 16 ל-60 פאונד למבוגרים. הכניסה חינם לילדים מתחת לגיל 5. יש הנחות בדרך כלל לסטודנטים, למבוגרים מעל גיל 60, לילדים מתחת לגיל 16, משפחות או קבוצות. אפשר להזמין כרטיסים כאן.

ארמון בקינגהאם מהחזית

שאלות ותשובות

כמה חדרים יש בארמון בקינגהאם?

ישנם בארמון 775 חדרים כולל 52 חדרי שינה מלכותיים לבני משפחת המלוכה ואורחיהם, 188 חדרי שינה לצוות הארמון, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה.

האם ניתן להיכנס לתוך לארמון בקינגהאם?

רק חלק קטן מהחדרים בארמון בקינגהאם פתוחים למבקרים כאשר המלכה לא נמצאת בארמון.

מתי הארמון פתוח למבקרים?

ארמון בקינגהאם פתוח לקהל הרחב מדי קיץ מיולי עד ספטמבר ולתקופה קצרה יותר באביב ובחורף. בתחילת עמוד זה יש קישור לשעות הפתיחה הרשמיות.

מי גר בארמון בקינגהם?

לרוב, משפחת המלוכה הבריטית משתמשת בארמון בקינגהאם במהלך הקיץ ובביקורים רשמיים אבל בכל מקרה ולא משנה הסיבה, כאשר בני המשפחה נמצאים בלונדון, הם ישהו בארמון.

מי היה גר בעבר בארמון?

מאז 1761, כשג'ורג' השלישי הפך למלך הראשון שהפך את הארמון למגורי הקבע שלו ועד היום, חיו שם שושלת המלכים והמלכות הבריטיים.

האם יש בריכת שיחה בארמון בקינגהם?

ישנה בריכה במרתף של ארמון בקינגהאם. היא נבנתה על ידי המלך אדוארד השביעי אבל היא אינה משמשת כיום כבריכת שחייה.

האם הרכבת התחתית עוברת מתחת לארמון בקינגהאם?

לארמון בקינגהאם עצמו אין תחנת רכבת תחתית. התחנות הקרובות אליו נמצאות בגרין פארק או בפארק סנט ג'יימס.

האם טירת וינדזור גדולה יותר מארמון בקינגהאם?

לא. למרות שטירת וינדזור עתיקה יותר, לארמון בקינגהאם יש קומה נוספת, מה שהופך אותו לגדול יותר מטירת ווינדזור. אגב, הטירה נמצאת גם במרחק של כקילומטר אחד מנהר התמזה מאשר ארמון בקינגהאם, מה שאומר שהיא רחוקה יותר ממרכז לונדון.

איפה נמצאת הכניסה לגני הארמון?

גלריית המלכה ממוקמת כיום במקום בו הייתה פעם הכניסה לגני הארמון. הכניסה הזו סגורה לציבור היום. למעשה, הגן הוא החלק היחיד בארמון בקינגהאם שאינו פתוח למבקרים. הוא מוקף בחומות גבוהות ומשתרע על פני שטח של כדונם.

האם טקס החלפת המשמרות מתקיים בכל יום?

בקיץ (בדרך כלל בין מאי ליולי) מתקיים טקס ההחלפה כמעט בכל יום. רצוי לבדוק זאת מראש לפני שמתכננים את הביקור בארמון.

כמה שומרים יש בארמון בקינגהאם?

יש חמש כיתות שומרים בארמון בקינגהאם ואחת מהן תמיד בתפקיד.

האם אפשר לראות את חילופי המשמר מתוך ארמון בקינגהאם?

גם אם כן, זו לא נקודת תצפית טובה. המקום הטוב ביותר לצפות בטקס הוא מחוץ לאחד השערים המקיפים את ארמון בקינגהאם.

האם יש מישהו שגר היום באורוות המלכותיות?

האורוות המלכותיות לא משמשות למגורים, אפילו לא של העובדים. מתגוררים בהם רק כלי רכב וכרכרות.

מידע חשוב נוסף