הליגה האנגלית – הפרימייר ליג: הסבר וכרטיסים למשחקים הקרובים

הליגה האנגלית הראשונה, שכולנו מכירים בשם "הפרמייר ליג" היא אחת מליגות הכדורגל הטובות באירופה, ויש שיאמרו גם הטובה ביותר, מבחינת רמת הכדורגל אבל גם מבחינות נוספות כמו החוויה מסביב למשחק, האצטדיונים, התרבות סביבה ועוד. אין פלא שתיירים רבים, בהם גם המון ישראלים, נוסעים מידי שנה ללונדון, מנצ'סטר, ליברפול וערים נוספות בממלכה כדי לספוג קצת מהאווירה הזאת וגם ליהנות מכדורגל איכותי ובירה לא פחות איכותית לצידו.

כדורגל ממותג הפרימייר ליג

בפרמייר ליג יש 20 קבוצות והיא משוחקת במבנה קבוע שבו 2 סיבובי משחקים, ובסך הכל 38 מחזורי ליגה שבסיומם מוכתרת אלופת אנגליה. כל משחק כדורגל באנגליה הוא חוויה בפני עצמה, שמתחילה כמה שעות לפני המשחק עצמו – אם באצטדיון עצמו ואם בפאבים סביבו. הכסף הגדול שזורם לליגה האנגלית מזכויות שידור, חסויות ומכירת כרטיסים ומרצ'נדייז הופך אותה למודרנית וטובה יותר משנה לשנה, מבטיח משחקי כדורגל ברמה מעולה וכוכבים נוצצים שרצים מידי שבת על משטחי הדשא הירוק.

לכרטיסים למשחקי הליגה האנגלית >>

היסטוריה (בקטנה) של הליגה האנגלית

הליגה האנגלית היא ליגת הכדורגל הוותיקה בעולם ונוסדה במקור בשנת 1888 תחת השם "פוטבול ליג", כאשר הליגה הבכירה נקראה "הליגה הראשונה של הפוטבול ליג", ולאחריה היו הליגה השניה, השלישית וכן הלאה. בשל שיקולים כלכליים, ובעיקרם הרצון לנהל את הכסף הגדול שזורם מזכייני השידור והמפרסמים בעצמם, החליטו 20 המועדונים הבכירים בליגה לעזוב את המפעל ולהקים מעין "ליגת על", שלא תהיה מנותקת לגמרי מהפוטבול ליג, אבל תנוהל בצורה שונה, על ידי המועדונים עצמם.

כך נוסדה בשנת 1992 הפרמייר ליג, שעונתה הראשונה היתה 1992/3 ומאז זוכה להצלחה מסחררת שבאה לידי ביטוי בעליית קרנן של הקבוצות האנגליות במפעלים האירופאים, משיכת השחקנים הטובים בעולם, שדרוג האצטדיונים וחוויית המשחק כולה והפיכת הכדורגל מספורט שהיה מזוהה בעיקר עם מעמד הפועלים ומעוטי היכולת, והיה רווי אלימות וחוליגניזם, לחוויה ובילוי משפחתי לגיטימי בסופי שבוע.

airalo ad
העברה של כדור מאדם לאדם

לא נדיר בכלל לראות ביציע הכדורגל באנגליה משפחות שלמות שמגיעות יחד למשחקים, אוהדים ואוהדות מכל המעמדות, בכל הגילאים וגם תיירים ממדינות רבות בעולם. בחנויות המזכרות של הקבוצות הבכירות אפילו ישאלו אתכם במעמד הרכישה מאיזו מדינה אתם מגיעים, כדי לאסוף נתונים על אהדת הקבוצה במדינות שונות בעולם, ולשווק אותה בהתאם.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

כן כן, הפרמייר לי היא כיום מותג בינלאומי. זוהי ליגת הספורט הנצפית ביותר בעולם, וליגת הכדורגל הרווחית ביותר בעולם, כאשר ההכנסה המשותפת השנתית של המועדונים מזכויות שידור בלבד היא כ-3 מיליארד (!) ליש"ט בעונה.

קבוצות בולטות בליגה האנגלית

כיאה לעיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באנגליה, לונדון מיוצגת באופן מרשים בפרמייר ליג עם לא פחות משש קבוצות – ארסנל, צ'לסי, טוטנהאם הוטספר, ווסטהאם יונייטד, קריסטל פאלאס וברנטפורד אבל לא מעט קבוצות גדולות מגיעות כמובן גם מערים אחרות באנגליה. בראשן עומדת מנצ'סטר עם שתי האימפריות סיטי ויונייטד, ליברפול שגם לה שתי קבוצות – ליברפול ואברטון – ברמינגהאם שאותה מייצגת אסטון וילה, ניוקאסל, לידס ועוד.

נהגוס - פרסום לרוחב

כל משחק בליגה האנגלית הוא אופציה מעולה, אבל ברור שתמיד נעדיף לראות משחקים של קבוצות הצמרת, בהם יש יותר מתח, עניין וכדורגל טוב. הקבוצות הפופולריות יותר הן מנצ'סטר סיטי, מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, ארסנל, צ'לסי וטוטנהאם. למשחקי הקבוצות הללו תמיד קשה יותר (אך אפשרי) להשיג כרטיסים ולא במקרה – גם חוויית הצפייה וגם רמת הכדורגל במשחקים שלהן היא מהטובות שיהיו לכם בחיים, כאלה שתתקשו לשכוח גם זמן רב לאחר שתחזרו הביתה.

אז איך אפשר לראות (מהיציע) משחקים בליגה האנגלית?

כאמור, בגלל הפופולריות והביקוש הכרטיסים למשחקים בליגה האנגלית נחטפים מהר, רובם בכלל נמכרים מראש למנויי הקבוצות, אבל זה לא אומר שהמשימה בלתי אפשרית. בכלל לא. מועדי המשחקים מתפרסמים כמה חודשים מראש ועם היערכות נכונה ורכישה מוקדמת תוכלו גם אתם ליהנות עוד השנה מצפייה במשחק כדורגל בלונדון, או בעיר אחרת באנגליה.

לכן, כדאי לעיין בלוח המשחקים של הפרמייר ליג כבר עכשיו, ולהקדים להזמין לעצמכם כרטיסים למשחקים שתרצו להיות בהם, ותסמכו עלי שיש לא מעט כאלה.

הדברים נכונים עוד יותר לתקופות בהן הביקוש לתיירות בעיר בכלל נמצא בשיא, כמו חג המולד ולקראת משחקי חג המולד. בתקופה זו לא רק העיר מתקשטת, אלא גם הליגה האנגלית נכנסת להילוך גבוה עם 4 מחזורי משחקים ב-11 יום, מה שמבטיח חוויה נהדרת על המגרש ומחוצה לו.

לכרטיסים למשחקי הליגה האנגלית >>