טיפים שימושיים לרכישת כרטיסים להצגות בווסט אנד של לונדון

עולם התיאטרון בלונדון הוא עשיר ומלא בעשרות של הצגות ומופעים מוזיקליים שעולים מדי ערב (והצהריים..) על במות הווסט אנד (והאוף ווסט אנד) ומציעות לתושבי העיר לונדון ולמילוני התיירים שפוקדים אותה כמה שעות של הפוגה נהדרת.

מחוץ לתיאטרון הוד מלכותה. הבית של פנטום האופרה.
מחוץ לתיאטרון הוד מלכותה. הבית של פנטום האופרה.

רכישת כרטיסים

יש אפשרות לרכוש כרטיסים מראש לכל מחזה או מחזמר באתר הרשמי של אותה ההצגה (חיפוש פשוט מאוד בגוגל יעלה את זה. אבל אם אתם מסתבכים זה לרוב יהיה האתר ששם ההצגה נמצא בכתובת האתר. הרכישה מתבצעת דרך התיאטרון עצמו או דרך חברת כרטיסים גדולה כמו טיקטמאסטר. בסיום ההזמנה תוכלו לבחור אם הכרטיסים יחכו לכם בקופות התיאטרון או ישלחו אליכם למייל.

קיימים מספר אתרים נוספים אמינים לרכישת כרטיסים (london theater, seatplan ועוד) אבל הם גובים עמלה של בין 6-12 פאונד עבור כל כרטיס, מה שיכול לייקר בצורה משמעותית את כל הסיפור. יחד עם זאת אציין שמדי פעם אתרים אלו כן יכולים להציע הטבות משתלמות במסגרת מבצעים מיוחדים שהם מציעים לכן תמיד כדאי לבצע חקר והשוואת מחירים.

כל אולם מחולק ל-3 אזורים עיקריים (יש אולמות שאפילו מחולקים ל-4). תמחור הכרטיסים מושפע מפופולאריות המופע ומהמיקום באולם – זווית הצפייה. מרבית האולמות מציעים זווית צפייה יחסית טובה גם מהשורות האחרונות ביציעים העליונים ככה שאם לא מאוד חשוב לכם לראות את תווי הפנים והאיפור של השחקנים זו יכולה להיות אופציה נהדרת להוזלת הכרטיסים.

כדי להבין איך התצפית מכל מושב בתיאטרון אפשר להיעזר באתר seat plan. פשוט בוחרים את שם האולם בו מופיעה ההצגה ואת המושב הרצוי ורואים ביקורת כתובה לגביו או לפעמים גם תמונה של זווית הצפייה מאותו מקום. כמובן אין התחייבות לכך שזו תהיה זווית הצפייה המדויקת כי זה משתנה פר הצגה / תפאורה שמפריעה לצפייה או בן אדם גובה שיושב מולכם אבל ברוב הזמן זו אינדיקציה די טובה למה שיהיה באולם בפועל.

airalo ad

בסיוף ההזמנה במידה וכתוב לכם שאיסוף הכרטיסים ב Theatre box office (בין אם באתר הרשמי ובין אם באתרים חיצונים) הכוונה היא לקופות התיאטרון בו המחזמר מציג אבל מרבית ההפקות כיום מאפשרות משלוח כרטיסים דרך כתובת המייל אותם ניתן להציג בנייד עם ההגעה לתיאטרון. כדאי לשמור את הכרטיסים בניידים של כל חברי המשפחה או הקבוצה המטיילת ולשמור אותם גם כצילום מסך למקרה ובדויק נגמרה חבילת הגלישה שלכם מהארץ.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

כרטיסים בדקה ה-90

TKTS

בכיכר לסטר ממוקם דוכן ענק של חברת TKTS (הוא אדום וגדול אין אפשרות לפספס את זה), בדוכן ניתן לקנות כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר באותו היום או ליום למחרת. ההנחות משתנות מיום ליום זה, תלוי בהמון גורמים ואין אפשרות לדעת מראש לאיזו הצגה תהיה הנחה ובאיזה גובה, אבל תמיד שווה לנסות.

Todaytix

קיימת גם אפליקציה נהדרת בשם Todaytix שמציעה כרטיסים מוזלים בדקה ה90.

נהגוס - פרסום לרוחב

Rush Tickets

דרך נוספת לקנות כרטיסים מוזלים דרך אפליקצית Todaytix היא באמצעות מה שנקרא Rush Tickets – חלק נכבד מההצגות מציעות מדי יום כ-20 כרטיסים ב-25 פאונד אותם ניתן לרכוש החל מהשעה 10:00 (שעון בריטניה כמובן) באפליקצייה. כמובן שהם נחטפים מאוד מאוד מהר אז אל תופתעו אם בחלק מההצגות בשעה 10:01 כבר לא יישארו כרטיסים זמינים.

המחזמר המילטון הוא המחזמר היחיד שנכון להיום עורך הגרלה לאפשרות לקנות 1-2 כרטיסים בהנחה (10 פאונד לכרטיס)! ההגרלה מתבצעת דרך אפליקציית Todaytix והיא נערכת מדי יום חמישי בשעות הצהריים עבור ההצגות לשבוע העוקב.

חשוב לדעת שבהגרלות לא מתחייבים לתת לכם מקום טוב. תמיד יש אפשרות לקבל כרטיסים שורה שישית באמצע (קרה לי במטילדה) אבל אפשר לקבל גם באחד היציעים וברוב התיאטראות רואים טוב מכל מקום.

כמובן תמיד אפשר גם לגשת לקופה של התיאטרון עצמו (כל מחזמר והתיאטרון שלו) ולראות איזה כרטיסים נשארו להם פנויים לאותו יום ואם יהיו מוכנים למכור אותם בהנחה. זה סיכון ומי שמוכן לקחת אותו יכול לפעמים להרוויח בענק.

גמישות מירבית

הכי חשוב- תהיו גמישים! אל תגיעו נעולים על יום ושעה מסויימים, תשוו בין ימות השבוע תוכלו ככה לחסוך עשרות פאונדים (במיוחד אם תבחרו ללכת למופע צהריים שלעיתים זול בצורה משמעותית).

כדאי לדעת

באופן קבוע ישנם מחזות זמר ומחזות להם התיאטראות לא יציעו כרטיסים מוזלים בשום מצב. לרוב מדובר במופעים המבוקשים ביותר באותה תקופה או למופעים שעומדים להיסגר ונמצאים בשבועות ההרצה האחרונים. להם תאלצו לקנות כרטיסים מראש במחיר מלא – אבל ההנאה שלכם מובטחת!