לונדון חוזרת לחיים: מתחילים לראות את האור שבקצה הקורונה

אתמול (15.6.20) נפתחו סוף סוף החנויות, גם אלו שלא הוגדרו כחיוניות ברחבי לונדון ולצידם גם בתי קפה, חלק מהמסעדות, מתחמי הקניות ועוד. יצאנו לרחוב הראשי של השכונה שלנו (ברומלי) והופתענו מאוד מכמות האנשים. התלהבות כזו ומדרחוב כזה מלא לא ראינו גם בימי הטרום-קורונה.

כל כך התרגלנו לראות את הרחובות ריקים, שלראות פתאום אנשים ממלאים את הרחוב היה מחזה משונה, ממש חגיגי. פה ושם עדיין הרגישו את הקורונה: בתוך מבנים סגורים (כולל חנויות, בנקים וכו׳) עדיין צריך לשמור על מרחק של שני מטרים. כמעט בכל מקום יש על הרצפה סרטי סימון צהובים-שחורים שתוחמים את המקומות שאמורים לעמוד בהם.  

בסופרמרקט הקופאית מוגנת במחיצה שקופה, בבית הקפה אפשר לשבת אך ורק בחוץ, בבנק אתם נדרשים לשבת בקצה החדר במרחק של יותר משני מטרים מהפקידה שיושבת בצד השני של החדר, ובכניסה לחנויות או קניונים יש תור, כי לא מכניסים יותר מכמות מסוימת של אנשים. בקניון השכונתי שלנו יצרו שני ״נתיבי תנועה״ – אחד לכל כיוון, כדי לוודא שאנשים לא יתקלו זה בזה אלא ישמרו על מרחק ועל תנועה ״זורמת״.

כשהייתי במדרחוב החלטתי באופן ספונטני לצלם סרטון של מה שקורה. שלחתי את הסרטון לכתבת חדשות 13 באירופה שחר פלד, וכבר באותו ערב הקטע שודר בחדשות ערוץ 13:

לאורך תקופת הקורונה הרבה מהתגובות שקיבלתי מישראל היו מופתעות – כיצד המשוגעים האלה בלונדון לא חובשים מסכות?! ואכן, יותר אנשים ברחובות לונדון מסתובבים בלי מסכה מאשר עם. אדישות? מחסור במסכות? לדעתי גם וגם, למרות שלאחרונה קצת יותר קל להשיג מסכות כאן, אבל חובת חבישת המסכה חלה כרגע בעיקר בתחבורה הציבורית ובמקומות סגורים קטנים.

airalo ad

כיף לראות סוף סוף את לונדון חוזרת לחיים. מאוד התגעגענו לרחובות מלאים, לשווקים (שחלקם גם נפתחו השבוע), למסעדות, לבתי הקפה ובעיקר לסיורי האוכל בשכונות ובשווקים התוססים של לונדון, שאני מקווה שיחזרו בקרוב.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

עד אז, אמשיך לעדכן אתכם בדרך שבה לונדון נפתחת לאט לאט, מתאוששת וחוזרת לחיים.

ככה זה נראה בימי הסגר

שאלות ותשובות

האם אפשר כבר לטוס ללונדון?

בעקרון כן, אפשר לטוס ללונדון, אבל נכון להיום (15.6.20) המגיעים ללונדון עדיין נדרשים לשבועיים של בידוד. במידה ותמשיך הירידה במקרי הקורונה בלונדון ולא יהיה ׳גל שני׳, סביר להניח שגם המגבלה הזו תוסר.

נהגוס - פרסום לרוחב
אז מה בעצם כבר פתוח בלונדון?

נכון ל-15.6.20 פתוחים כל הסופרמרקטים ובתי המרקחת, וחלק גדול מהחנויות, מרכזי הקניות ובתי הקפה. חלק מהשווקים ברחבי לונדון פתוחים גם הם. מה שעדיין לא נפתח לחלוטין הם אתרי התיירות/האטרקציות בלונדון ומוקדי הבילוי, שסביר להניח שייפתחו בחודשים הקרובים, במידה ומגיפת הקורונה תמשיך לדעוך.

מה הכללים? מה מותר לעשות ומה לא בתקופת הקורונה בלונדון?

נכון ליוני 2020 הכללים הם – שמירה על 2 מטרים של מרחק בין אדם לאדם (אנשים שגרים באותו בית יכולים לעמוד זה ליד זה), כשיש סימונים על הרצפה – תעמדו מאחוריהם. בנוסף, בתחבורה הציבורית (רכבות, תחתיות ואוטובוסים) וגם בבתי חולים/מרפאות וחלק מהחנויות והמוסדות – יש לחבוש מסכה.

האם יש צפי לגבי פתיחה של אטרקציות או בכלל של תיירות בלונדון?

כרגע אף אחד לא באמת יודע מה עומד לקרות. המגמה היא להקל ולפתוח את העיר בחזרה לתיירות וכלכלה מלאה, תוך משנה זהירות בנוגע לקורונה. אמשיך לעדכן אתכם באופן שוטף כאן ובאתר.