6 מבנים יוצאי דופן שכדאי להכיר ברחבי לונדון

ברחבי לונדון יש אלפי מבנים מעניינים, יוצאי דופן ומיוחדים. הפעם הלכנו על 6 מהם, שכדאי לכם להכיר. אם אתם רוצים לבקר בהם, כתבתי את השמות באנגלית כדי שתוכלו פשוט להעתיק לאפליקציית גוגל מפות (או סיטימאפר), ולנווט אליהם בקלות בעזרת תחבורה ציבורית (או בכל דרך אחרת) מהמקום בו אתם נמצאים:

המקדש ההודי בניסדן (Neasden) שבצפון מערב לונדון – Shri Swaminarayan Mandir

יותר מ-26 אלף אבנים. המקדש ההודי בניסדן שבצפון מערב לונדון
יותר מ-26 אלף אבנים. המקדש ההודי בניסדן שבצפון מערב לונדון

המקדש הזה, שהעבודה עליו הסתיימה בשנת 1995, נחשב למקדש ההודי הגדול ביותר מחוץ להודו. כל הקישוטים והגילופים שבו הם בעבודת יד, ולצורך בנייתו הובאו אל לונדון יותר מ-26 אלף אבנים. והוא כולל בתוכו גם מוזיאון לתולדות ההינדואיזם.

פאב צ׳רצ׳יל ארמז – The Churchill Arms

הפאב צ׳רצ׳יל ארמס – מבחוץ
הפאב צ׳רצ׳יל ארמס – מבחוץ

פאב שקיים מאז שנת 1750 בשכונת קנזינגטון. הוא מפורסם לא רק בגלל החלק החיצוני שלו, אלא גם בזכות החלק הפנימי, שכולל מאות מזכרות ופריטים ייחודיים של ווינסטון צ׳רצ׳יל. כולל בתוכו מסעדה תאילנדית.

הפאב צ׳רצ׳יל ארמס - מבפנים
הפאב צ׳רצ׳יל ארמס – מבפנים

הפגודה הגדולה בגני קיו – Great Pagoda at Kew Gardens

בגני קיו, שהם הגנים הבוטניים הגדולים בעולם, לא חסרים מבנים מרשימים ומעניינים, ואחד מהמרשימים שבהם הוא הפגודה הסינית, שנבנתה ב-1761. הפגודה כוללת עשר קומות ותצפית, וכל כמה שנים היא נסגרת לעבודות שימור. כרטיסי כניסה לגני קיו ניתן להשיג כאן. להרחבה על הגנים יש להקליק פה.

אחת מיני אטרקציות בגני קיו. הפגודה הגדולה
אחת מיני אטרקציות בגני קיו. הפגודה הגדולה

עוד דברים מעניינים ברחבי לונדון:

airalo ad

בניין הווקי טוקי – Walkie Talkie

בניין בעל צורה ייחודית בסיטי של לונדון שעשה הרבה רעש, בגלל שהצורה הקעורה שלו גרמה לקרני השמש לפגוע במדרכה מתחת לבניין, וגרם להמסת חלקים ממכוניות שחנו שם. לבסוף פתרו את הבעיה ע״י הצללה של חלק מהגג, אבל הוא תמיד יזכר כ״בניין שהמיס מכוניות״.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
הבניין שאם היה ראפר, היה יכול לקרוא לעצמו ״ממיס המכוניות״
הבניין שאם היה ראפר, היה יכול לקרוא לעצמו ״ממיס המכוניות״

רויאל אלברט הול – Royal Albert Hall

אולם הופעות שנחשב לאחד מהחשובים והגדולים באירופה, והופיעו בו גדולי האמנים מכל העולם. הוא הוקם על ידי המלכה ויקטוריה בשנת 1871 לזכרו של בעלה אלברט. האולם מארח כ-350 אירועים בשנה, כשהמפורסם שבהם נקרא ״הפרומס״, פסטיבל מוזיקה קלאסית שנערך מדי קיץ על ידי ה-BBC במשך שמונה שבועות, ברציפות מאז שנת 1941. כרטיסים ניתן למצוא כאן.

כל המי ומי, כולל להקת ״המי״ הופיעו כאן. רויאל אלברט הול
כל המי ומי, כולל להקת ״המי״ הופיעו כאן. רויאל אלברט הול

המגלשה הארוכה, הגבוהה והמהירה בעולם – ArcelorMittal Orbit

המגלשה הזו, בעלת השם הקליט משהו ״ארסלורמיטאל אורביט״, משלבת בין מגדל תצפית לבין המגלשה הארוכה, הגבוהה והמהירה בעולם כיום. עולים במעלית – ומתגלשים למטה כ-40 שניות (ובדרך מקיפים את המבנה 12 פעמים). המגלשה נמצאת על השטח שבו התקיימו המשחקים האולימפיים של לונדון בשנת 2012. כרטיסים לאטרקציה המגניבה הזו יש כאן.

נהגוס - פרסום לרוחב
גלישה במורד המגלשה