יש לכם עניין משפטי בלונדון? כך תבחרו עו"ד למשפט בינלאומי בהצלחה

אי אפשר להתכחש לעובדה כי אנחנו חיים בעידן יוצא דופן, שונה ואחר מזה שהכרנו בעבר. היום, בזכות הרשת והעובדה כי אנחנו חיים בעולם גלובאלי, רבים מאיתנו יכולים לקיים קשרי מסחר גם מעבר לים, בלי לעזוב את הבית או את פינת העבודה.

אם עד לפני כמה שנים, מי שרצה להצליח בגדול בלונדון וליהנות מהיתרונות של העבודה בבריטניה, נדרש לעבור ולהתגורר במדינה למספר שנים, היום יכול להגיע לאותם הישגים, תוך שהוא ממשיכים להתגורר בישראל. במאמר נדבר על כל מה שכדאי לדעת שעה שעוברים לעבוד במגרש הבינלאומי. בעיקר, נתייחס לבחירה נכונה של עורך דין עבור ליווי עסקי. בואו נתחיל.

כמה מילים על המאפיינים של מערכת המשפט הבריטית

שוטרת בלונדון

לקוחות שונים מגיעים לעבודה מול בעלי עסקים בבריטניה מסיבות שונות. יש מי שנולדו למשפחה עם שורשים בריטיים, כלומר, יכול להיות והם מחפשים עורך דין מנוסה כדי למכור נכס שהיה בבעלות המשפחה או אם הם רוצים לסדר דרכון בריטי לילדים. במקרים אחרים, יש מי שכאמור, מזהים את היתרונות האדירים שיש לשוק הבריטי בכלכלה העולמית ומעוניינים להשאיר חותמת על המגרש הבריטי.

כך או אחרת, אנחנו רוצים לדבר על כמה מאפיינים אשר נחשבים בעיננו, הישראלים, מעט משונים.

לבריטניה היסטוריה עשירה ולכן, אנחנו צריכים להתכונן למערך בירוקרטי מורכב למדי:

אנחנו כמובן לא נתחיל כאן להרצות על ההיסטוריה של בריטניה בימי הביניים ועל ההשלכות של המשפט הבריטי על העת המודרנית. אבל אנחנו כן נגיד כי המשפט הבינלאומי ומערכות משפט רבות ברחבי העולם, כולל הישראלית, נוסדו על בסיס המשפט האנגלי. למי שלא זוכר נזכיר כי מדינת ישראל הוקמה לאחר הסרת המנדט הבריטי על ארץ ישראל ומכאן הקשר ההדוק בין אופי המשטר במדינת ישראל ובין אופי המשטר בבריטניה.

airalo ad

אלא, שבניגוד לישראל, משום שאנחנו מדברים על מערכת משפט עם שורשים עתיקים, הרי שהמשמעות היא בעיקר ברגולציה מחמירה ובבירוקרטיה מורכבת אשר דורשת לא מעט סבלנות. אם אתם מחפשים עורך דין משפט בינלאומי, קחו בחשבון כי הוא צריך להבין היטב את עולם המשפט הבריטי ואת אינספור התקנות והפרטים הקטנים, שיאפשרו לו להילחם על האינטרסים שלכם בצורה מקצועית.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

לבריטים מנטליות שונה מהמנטליות הישראלית ולכן, אין כאן מקום לפשרות:

אנחנו נגיד זאת בזהירות, כולנו מכירים את הישראלי עם השורש והמשפט הקבוע, 'יהיה בסדר'. ההתנהלות הכמעט משפחתית הזו, המתאימה כל כך לאופי הישראלי, זרה לחלוטין בחברה הבריטית שלא נדבר על מערכת המשפט האנגלית. לכן, בחירה של עורך דין משפט בינלאומי, צריכה להיות של מי שמכיר את הניואנסים הקטנים הללו. לא פעם ולא פעמיים ההיכרות המוקדמת, היא זו שמאפשרת לעורך הדין להילחם על האינטרסים שלכם בצורה טובה ומקצועית וגם להצליח.

בבית המשפט האנגלי מדברים אנגלית:

על פניו אתם עלולים לצחוק, הרי מובן מאליו כי בבית משפט בריטי ידברו אנגלית, לא היינו חושבים אחרת. אבל אנחנו מזכירים כי השפה בה הבריטים משתמשים בנושאים משפטיים שונה משפת הרחוב. עולם המשפט, לא בכדי נקרא כך, משום שהכל יכול לקום וליפול על פירוש של מילה אחת או כמה מילים. לכן, היכרות מוקדמת ומעמיקה עם השפה לעיתים, יכולה לשנות את כל התמונה.

נהגוס - פרסום לרוחב

אל תצאו לדרך בלי שאתם נהנים מגיבוי מלא

עם כל ההתלהבות בתחילתה של דרך חדשה, הרי שאל תשכחו כי כל בעל עסקים חייב לקחת בחשבון את הקשרים שלו עם הרגולטור, עם רשות המיסים ועם שותפים פוטנציאלים לעבודה משותפת. כדי לעשות את הדברים נכון, כדי להימנע מטעויות שבדיעבד עוד 'יעלו לכם ביוקר'. מטבע הדברים, בחירה של עורך דין מקצועי ומנוסה בזירה הבינלאומית, יסייע לכם גם במידה ונכנסתם לפלונטר או לאתגר ואתם מחפשים ייעוץ משפטי מקצועי לעניין הזה.