פאבים בלונדון

בלונדון יש פאב אחד לפחות כמעט בכל רחוב. הפאבים בלונדון נפוצים יותר מפיצוציות בארץ – מהסיבה הפשוטה  – פאב, שמגיע מהמילה פאבליק – הוא קודם כל ה-מקום של הבריטים להרגע אחרי יום עבודה, להפגש עם חברים, לשתות בירה או ג׳ין, לקשקש, לרכל וכמובן להשתכר כהוגן.

בלונדון אמנם יש פאבים מודרניים כמו בכל עיר אחרת, אבל עיקר הגאווה העירונית היא בפאבים האנגליים המסורתיים שנמצאים בכל רחוב ובכל שכונה בעיר. המשמעות היא שלא משנה איפה אתם נמצאים בלונדון – תמיד יהיה פאב כלשהו בסביבה: פאב מסורתי, בר קוקטייל יוקרתי ועוד. המשמעות היא שמספר הפאבים בלונדון הוא פשוט אינסופי.

הפאב היפהפה Churchill Arms בגבול בין השכונות קנזינגטון ונוטינג היל
הפאב היפהפה Churchill Arms בגבול בין השכונות קנזינגטון ונוטינג היל

אין מה ׳להתאמץ׳ כדי למצוא פאב טוב בלונדון (או באנגליה בכלל!) – צריך פשוט לשוטט באזור מסוים עד שנופלים על פאב שנראה מזמין. מה שמפליא קצת הם המחירים – למרות שהבריטים שותים כל יום, וכמעט כל היום – עדיין מחירי הבירה, הסיידרים ורוב המשקאות בפאבים גבוהים למדי. לכן, גם בפאבים יש ׳לואו קוסט׳, למשל רשת Wetherspoon, שהיא רשת פאבים מוזלים עם מחירי שתיה משתלמים במיוחד, מקלה קצת על הכיס של השתיינים המיומנים שבינינו, או הבריטים (ויש גם אוכל).

לחובבי הקוקטיילים, אני ממליץ על ׳רשת׳ Be At One שבה תמצאו המון קוקטיילים מעניינים במחירים יחסית סבירים. כמובן שמי שמשכירים דירת Airbnb או סתם רוצים להתפנק לא רק בפאב – כדאי לדעת שמחירי האלכוהול בסופרמרקטים (במיוחד בסופרים הגדולים) זול משמעותית מהפאבים (מחירים כמו הדיוטי פרי בארץ ולעתים אף נמוכים יותר) והמבחר עצום.

כשרוצים לשתות בזול – סופרמרקט או וות׳רספון
כשרוצים לשתות בזול – סופרמרקט או וות׳רספון

כמובן שיש עוד אינסוף פאבים. חלקם ׳כבדים׳ בעלי ריהוט ואווירה בריטית-מסורתית, חלקם יותר ׳מודרניים׳. בחלקם יש אוכל, בחלקם אין. חלקם יקרים להחריד, אחרים קצת יותר הוגנים, ויש גם כאלו שתמצאו בהם מוזיקה חיה או חצר בירה מדהימה (כמו למשל בפאב הזה בשכונת בריקסטון האהובה עלי במיוחד).

airalo ad

תהנו, ואל תשכחו כמה דברים:

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
  • תקראו פה על אלכוהול בלונדון.
  • כמעט בכל הפאבים בלונדון השירות הוא שירות עצמי – ומשלמים במקום על המשקאות (ככה לא צריך ׳להתעסק׳ בחשבון ובכסף אחרי שמסיימים לשתות, הגיוני סה״כ).
  • כדאי מאוד לנסות את המשקאות העונתיים בכל תקופה בשנה, למשל אם חם – תבקשו Pimm’s Cup (ותדאגו ששמים לכם את כל הפירות!) ואם קר אז תבדקו אם יש במקרה Mulled Wine (יין חם מתובל).
  • אם בבר שהגעתם אליו אתם רואים ברזי בירה כבדים יחסית של בירות לא מוכרות – מעולה – מדובר לרוב בבירות אייל ממבשלות מקומיות – אל תהססו לבקש לטעום ולנסות – הרבה בהן בירות מעולות ממש!
  • ברוב הפאבים יש גם מבחר מרשים ממש של סיידרים בטעמים שונים.
  • רוב הפאבים בממלכה נסגרים בסביבות 23:00 או חצות גג. בסופי שבוע (ליל שישי וליל שבת) לפעמים ׳מושכים׳ עד 1:00. הסיבה היא שהבריטים מתחילים לשתות אחרי העבודה – בסביבות 17:00, ולא כמו הישראלים שיוצאים רק בערב/לילה. אם שמעתם את הברמן מושך בפעמון – סימן שזו קריאה ליושבי הפאב לגשת לדלפק ולהזמין סבב משקאות אחרון לפני שאי אפשר יהיה יותר והפאב יתחיל להסגר.

עוד כתבות על פאבים בלונדון: