מותגי אופנה בריטיים בניצוחן של נשים

זקנה סינית חכמה אמרה פעם ״מי מנהל את העולם? נשים״.

אוקיי… היא לא הייתה סינית והיא גם לא זקנה, אבל תכל'ס – ביונסה צודקת. המין היפה הוא מזמן כבר לא רק יפה – הוא חכם, הוא יזם, הוא שאפתן, הוא מקצועי והוא משתלט על עולם האופנה בסערה.

בשנים האחרונות נוסדו ונפתחו (בעיר לונדון ובכלל) המון מותגי בגדים בניהולן של נשים, למען נשים, והמשמעות של זה היא אדירה.

טווח המידות התרחב, נשים יכולות למצוא את עצמן ודברים שמתאימים להן הרבה יותר בקלות בחנויות, השכר ותנאי העבודה בחברות האופנה ומפעלי ייצור הבגדים השתפרו פלאים ואג׳נדות חשובות כמו איכות הסביבה, קיימות ומלחמה למען זכויות הנשים הגיעו לקדמת הבמה.

אז אחרי כל הטוב הזה שנשים הכניסו אל עולם האופנה הלונדוני ובכלל, מן הראוי שנשפוך קצת אור על כמה מותגים בריטיים כאלה בניצוחן של נשים, שכיום עושות שמות בעולם האופנה הלונדוני, וניתן למצוא פריטים שלהם במגוון חנויות בלונדון והממלכה.

airalo ad

מותג הכפכפים הבריטי Rixo

מותג בריטי, צבעוני ומשמח בהשראת בגדי וינטג׳ שנפתח על ידי שתי חברות שהכירו באוניברסיטה, הנרייטה ריקס ואורלה מקלוסקי. בזכות ההדפסים המצויירים בעבודת יד והעיצוב הקלאסי, המותג זכה להצלחה אדירה – הפריטים שלהם היום נמכרים בבתי הכלבו היוקרתיים ביותר ונלבשים על ידי סלבריטאיות רבות כמו סנדרה בולוק ומרגו רובי.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
הרבה יותר מכפכפים - Rixo
הרבה יותר מכפכפים – Rixo

בלי רגשות אשם – Never fully dressed

מותג ורסטילי ונשי שנוסד על ידי לוסי איילן באזור אסקס הבריטי. הרבה מהפריטים שלהם יכולים להילבש בכמה דרכים שונות וטווח המידות גדול! חוץ מזה, הם פועלים למען שרשרת ייצור אתית ושימוש בבדים אקולוגיים, אז אפשר ליהנות אצלם מקנייה ללא רגשות אשמה. אגב, ברשימת חובבות המותג תמצאו את ביונסה וקנדל ג׳נר, לא פחות ולא יותר!

חביבת הסלבס. Never Fully Dressed
חביבת הסלבס. Never Fully Dressed

Birdsong – להרחיב את היריעה…

מותג בעל מגוון מידות רחב שכל פריטיו הם מחאה נגד ייצור אופנה מהירה וניצול נשים במפעלי הייצור. מי שבעיקר מועסק במפעלי הייצור הקלאסיים הן לרוב נשים, בדרך כלל ממעמד סוציו אקונומי נמוך משכונות קשות בלונדון, שלרוב מנוצלות פיזית ומועסקות בתנאי שכר מחפירים. המותג הזה מעסיק נשות מהגרים מקומיות ודואג להן לפרנסה הולמת ומכובדת. אם זה לא מספיק, השיווק של המותג נעשה בשיתוף עם עמותה מקומית שעוזרת למבוגרים בעלי לקויות למידה!

נהגוס - פרסום לרוחב
מחאה נגד ניצול נשים במפעלי טקסטיל. Birdsong

Tatty devine – כל הנוצץ

מותג תכשיטים מתוק בניצוחן של הארייט ויין ורוזי וולפנדן. כל התכשיטים מיוצרים בעבודת יד על ידי צוות נשי מוכשר ויצירתי. המותג נלחם למען צמצום הפער בין הבדלי השכר בין המגדרים ומשתף פעולה עם עמותות שונות ששמות את האישה במרכז כמו Fawcett Society שפועלים למען שוויון זכויות נשים בסביבת העבודה ובכלל.

הכל בעבודת יד נשית מסורה. Tatty Devine
הכל בעבודת יד נשית מסורה. Tatty Devine

Me+em – שיק שלא קורע את הכיס

מותג בריטי בייסודה של קלייר הורנבי שמכיל סטייל קליל, שיקי וחסר מאמץ באיכות בלתי מתפשרת! הבגדים כאן מיועדים להחזיק לנצח, כך שהסגנון הוא קלאסי ורמת הגימור גבוהה ועם זאת, המחירים נמוכים יותר מהמותגים של מעצבי העל – וזאת בזכות שיטת ניהול חכמה שכוללת ויתור על מתווכים, קמפיינים יוקרתיים, מכירה למשווקים חיצוניים וכן הלאה שמאפשרים קיצוץ עלויות. הנוחות והיוקרה הגיעה גם אל משפחת המלוכה ופריטי המותג נלבשים ע״י קייט מידלטון בכבודה ובעצמה.