אמנות בלונדון

לונדון נחשבת לא רק למרכז האמנותי של אנגליה אלא למרכז עולמי בתחום האמנות החזותית: פסלים, ציורים, תמונות ועוד. בלונדון יש שפע של מוזיאונים, גלריות, ירידי אמנות, תערוכות, ויצירות שנמצאות בכל מקום בעיר – מה שאומר שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לבקר בלונדון מבלי להיתקל ביצירת אמנות כלשהי, שלא נדבר על אמנות רחוב וגרפיטי מושקע, שהפכו להיות מאפיין בולט של שכונות מסוימות בעיר, כמו שורדיץ׳ או קמדן למשל.

המשמעות היא שלונדון היא גן עדן לחובבי אמנות והיא מספקת לחובבי הז'אנר אינסוף הזדמנויות, החל באמנות של מצרים העתיקה, דרך יצירות קלאסיות מתקופת הרנסנס וכלה באמנות מודרנית מעוררת מחשבה במיוחד.

לונדון היא מרכז אמנות בינלאומי עם מבחר אינסופי של מוזיאונים וגלריות. הנשיונל גאלרי
לונדון היא מרכז אמנות בינלאומי עם מבחר אינסופי של מוזיאונים וגלריות. הנשיונל גאלרי

בנוסף, האמנות בלונדון מקיפה את כל רמות המומחיות, כך שניתן למצוא יצירות מקצועיות לצד יצירות של אמנים מתחילים, וכמובן המון אמנות רחוב. המשמעות היא שבלונדון כל אחד ימצא את מבוקשו בתחום וישביע את תאבונו האמנותי.

כמה מהמוזיאונים והגלריות המפורסמות והגדולות בעולם לאמנות נמצאים ונמצאות בלונדון, והבונוס הוא שכמעט בכולם – הכניסה חינם. כמה מאותם ׳מקדשי אמנות ידועים שהפכו את לונדון לשם דבר הם הבריטיש מוזיאון, מוזיאון ויקטוריה ואלברט, הנשיונל גאלרי, טייט מודרן, טייט בריטן, גלריית סאצ׳י, סרפנטיין, הנשיונל פורטרט גאלרי ועוד רבים אחרים.

הגלריה החינמית הגדולה בעולם לאמנות מודרנית. גלריית סאצ׳י
הגלריה החינמית הגדולה בעולם לאמנות מודרנית. גלריית סאצ׳י

כאן תוכלו לראות את כל מה שכתבתי אי פעם על אמנות בלונדון

כמה אמנות בלונדון אפשר לראות ביום אחד?

airalo ad