בר הקוקטיילים המושקע Cahoots בסוהו. בר קוקטיילים בסגנון תחנת טיוב של שנות ה-40

״קהוטס״ (Cahoots) הוא בר קוקטיילים מושקע שכולו מעוצב בסגנון תחנת אנדרגראונד של שנות ה-40. ב׳קהוטס׳ משחזרים את ימי מלחמת העולם השנייה, בהם תחנות הרכבת התחתית של לונדון שימשו כמקלטים לתושבי העיר, שכדי להעלות לעצמם את המורל נהגו לשתות ולקיים ערבי שירה בציבור בתחנות הרכבת השונות.

כמו בהרבה מקומות בלונדון, גם ב-Cahoots לקחו את הקונספט לקצה והשקיעו בפרטים הקטנים. בין השאר תוכלו לשבת ולשתות בתוך קרון רכבת תחתית משוחזר להפליא, כולל הריפוד האופייני, הסגנון, מפות קווי הרכבת של התקופה ההיא, ואפילו העיתון (האופייני עד היום לקרונות הרכבת), שמשמש כאן כתפריט המשקאות.

לשתות בתוך קרון רכבת תחתית משנות ה-40

לשתות בתוך קרון רכבת תחתית משנות ה-40

מחוץ לקרון נמצא מעין ׳חדר המתנה׳, שמעוצב גם הוא בהתאם לתקופה, כולל האריחים, המפות, האביזרים, השילוט והמון פריטים תואמים לתקופה. גם ההופעות החיות המתקיימות במקום כמובן הן ברוח התקופה, המודעות ושלטי הפרסומת באזורים השונים (כולל השירותים), ואפילו הכניסה למקום, שהיא אחד לאחד ירידה לתחנת אנדרגראונד של פעם, כולל כרוז אופייני.

גם הקוקטיילים עצמם הם מחווה לשנות ה-40
גם הקוקטיילים עצמם הם מחווה לשנות ה-40

הקוקטיילים גם הם מחווה למשקאות שהיו פופולריים אז, כשחלקם אף נקראים על שם כוכבי קולנוע וגיבורי תרבות משנות השלושים והארבעים.

הירידה ל׳אולם הכרטיסים׳ של קהוטס (שהוא בתכלס אזור שמירת החפצים)
הירידה ל׳אולם הכרטיסים׳ של קהוטס (שהוא בתכלס אזור שמירת החפצים)

כיאה לבר קוקטיילים לונדוני, בחצי מהתפריט מככב השליט הבלתי מעורער של עולם המשקאות הבריטי, איך לא, הג׳ין. בשאר הקוקטיילים תמצאו מגוון של מרכיבים, מטקילה ורום ועד שמפניה וליקרים. כמעט לכל קוקטייל יש איזה קטע – מקוקטייל שנראה כמו כוס תה עם ביסקוויטים ועד קוקטייל שמוגש בתוך נעל עקב. מקוקטייל שמגיע בתוך פסלון של סדרן רכבת ועד לקוקטייל שמגיע בתוך מבחנה של שיקוי מעבדה. בקיצור, מקוריות ויצירתיות לא חסרים כאן.

airalo ad

מגוון של קוקטיילים יצירתיים

מגוון של קוקטיילים יצירתיים

בביקור האחרון שלי במקום, נהנינו ממופע של שלוש זמרות משעשעות, שבין שיר לשיר דאגו גם לשעשע את הקהל ולשתף אותו במופע. ישבנו בקרון בערב יום ראשון (עמוס פחות משישי או שבת, שבעיני תמיד עמוסים מדי) ונהנינו ממספר קוקטיילים, קחו למשל את The Strong Stuff. הוא מורכב מוויסקי, ליקר ברגמוט, מנדרינות, סירופ קינמון ואקליפטוס, או Rosie Lee, שכולל בין השאר ג׳ק דניאלס, ליקר ורבנה (לואיזה), שרבט לימון ובזיליקום ותערובת סוגי תה שונים. כמובן שזה רק קצה השייקר. תפריט הקוקטיילים כאן מספיק לדעתי לעשרה ביקורי סקרנות עם קיבולת שתייה מכובדת.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
ועל הדרך, זכינו למופע משעשע שהוא כשלעצמו מסע בזמן לשנות ה-40
ועל הדרך, זכינו למופע משעשע שהוא כשלעצמו מסע בזמן לשנות ה-40

ל׳קהוטס׳ שני ׳היכלים׳ שונים בעלי מספר ׳חללים׳ שמעוצבים כמו אזורים שונים בתחנת רכבת, כולם נמצאים במתחם ה-Kingly Court היפהפה בקצה הצפון-מערבי של סוהו, קרוב לרחוב Carnaby ולתחנת Oxford Circus. כמו הרבה מקומות ברחבי לונדון, גם ל׳קהוטס׳ מומלץ להזמין מקומות מראש, במיוחד אם אתם מתכננים להגיע לשם לבילוי במהלך אחד מערבי סוף השבוע (שישי/שבת), שאז הסיכוי למצוא שם מקום בלי הזמנה מראש שואף לאפס.

אגב, אני לא מתכוון לחדש לכם, הרי ידוע לכולם שיש המווווון מה לעשות בסוהו אבל כאן אני נותן מבט על האיזור מהפרספקטיבה שלי. אל תבקרו בסוהו בלי לקרוא את זה. ואם אתם לנים באיזור אז קחו גם כמה המלצות ממני:

נהגוס - פרסום לרוחב

מלונות מומלצים באזור הסוהו

  • מלון Piccadilly Thistle – מלון משתלם ונוח במרכז לונדון.
  • The Z Hotel Soho – מיקום טוב מאוד, מדורג גבוה, חדרים קטנים.
  • Soho Stables – דירות קטנות אבל במיקום מעולה ומחיר אטרקטיבי.
  • Soho Suites – דירות נופש, מתאים לזוגות, מחיר אטרקטיבי ומיקום טוב.
  • The Nadler Soho – מלון קטן ונקי, מתאים לזוגות בעיקר, מחירים טובים.
  • The Picaddilly London West End – מלון פרימיום, רומנטי, בקרבת לסטר סקוור.