אמן הרחוב אוטו שאדי (Otto Schade)

היום אני רוצה לספר לכם על אחד מאמני הרחוב האהובים עלי בלונדון, אוטו שאדה (Otto Schade) הצ׳יליאני (מכונה גם Osch).

במקור אוטו הוא ארכיטקט ופסל עירוני שעבר אל לונדון בשנת 2005 ומאז מעטר את רחובות העיר במגוון ציורים מדהימים, בסגנון שמיד ניתן לזהות – רוב ציוריו של שאדי, כפי שתראו בתמונות, מורכבים מ׳סרטים׳ (או רצועות).

יצירות של אמן הרחוב אוטו שאדי (Otto Schade)
יצירות של אמן הרחוב אוטו שאדי (Otto Schade)

שאדי החל את דרכו כסטודנט לארכיטקטורה ועיצוב בצ׳ילה, ואחרי מספר פרויקטים של עיצוב מבנים בהם השתתף בצ׳ילה וברחבי אירופה, הוא החל להרצות על עיצוב באוניברסיטת סאות׳בנק בלונדון.

בשנת 2009 הוא החליט לעזוב כמעט לחלוטין את הארכיטקטורה ועיצוב המבנים, ולהתמקד באמנות הסוריאליסטית אותה הוא כל כך אוהב, ובעיקר באמנות רחוב, והחל לצייר ברחובותיה של לונדון, בעיקר בשכונות שורדיץ׳, קמדן, ווייטצ׳אפל, האקני ובריקסטון, אבל גם במקומות נוספים בבריטניה ובעולם (יפן, גרמניה, רוסיה, הולנד, פורטוגל, הונג קונג ועוד).

אחרי התנסות עם ציורי שמן, עבר שאדי די מהר לספריי. בהתחלה שאדי היה משתמש בטכניקה פשוטה יחסית של עבודה עם שבלונות, ויצר בעיקר עיגולים דמויי שמש, ובתוכם דמויות (בעיקר של ילדים) עם אמירות אנטי-מלחמתיות.

airalo ad

לאט לאט הוא שכלל את שיטות העבודה שלו, ופיתח את סגנון ה׳סלילים׳ המיוחד שלו, שגם הוא לעתים כולל אמירות או רמיזות אנטי-מלחמתיות, אך לפעמים גם פשוט אמנות יפה.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון
ועוד כמה יצירות של אמן הרחוב אוטו שאדי (Otto Schade)
ועוד כמה יצירות של אוטו שאדי

כיום שאדי הוא אמן מבוקש למדי, שהיצירות שלו מוצגות ונמכרות בתערוכות שונות מסביב לעולם, לדוגמה בשנה שעברה הוא השתתף בתערוכות בפריז, ברלין, ניו יורק ומיאמי, ואף צייר על קירות בג׳מייקה.

למרות שאת ציוריו של שאדי אפשר למצוא (ולזהות מיד) כיום בהמון ערים ברחבי העולם, זירת הפעילות העיקרית שלו היתה ונשארה (שלא במפתיע) שכונת שורדיץ׳ כאן בלונדון.

נהגוס - פרסום לרוחב

אגב, בסיורי האוכל ואמנות הרחוב שלי בשורדיץ׳ וגם בבריקסטון תוכלו לראות כמה מיצירותיו של שאדי. הנה למשל הצצה לתהליך היצירה של אחד מציורי הקיר שלו שתוכלו לראות בסיור בשכונת בריקסטון: