אמנות רחוב בלונדון

האמנות בלונדון אינה מוגבלת למוזיאונים ולגלריות וניתן ליהנות ממנה כמעט בכל מקום הודות לקישוטי הרחוב המפוסלים ובעיקר לגרפיטי – אמנות הרחוב שכבשה את לונדון בסערה החל משנות השמונים המוקדמות ושינתה את פני העיר. לונדון מאז הפכה להיות גלריה אמנותית אחת גדולה שפתוחה לציבור 24/7. אמנות הרחוב הלונדונית משמשת דרך ביטוי אלטרנטיבית מקובלת שהופכת אותה לעיר צבעונית, תוססת וצעירה.

גרפיטי שיפוצץ לכם ת׳מוח. אחד ממיני קירות צבעוניים בקמדן
גרפיטי שיפוצץ לכם ת׳מוח. אחד ממיני קירות צבעוניים בקמדן

בשנים האחרונות, בדומה לאזורים ושכונות ׳בעייתיות׳ שהפכו פתאום לפופולריים, ובתהליך דומה לצורה שבה אוכל רחוב הופך פתאום לפופולרי בקרב חובבי קולינריה ׳רציניים׳ – ככה גם אמנות הרחוב זוכה להערכה בקרב ׳אנשי אמנות׳ רציניים, ואמני הרחוב הפופולריים מוזמנים לפתע להציג את היצירות שלהם בגלריות ממוסדות ו׳נחשבות׳.

אמנות הרחוב הלונדונית היא מה שהופך את העיר שהייתה ידועה כ׳כבדה׳ או ׳מנומנמת׳ למה שהיא כיום – עיר מתחדשת, צבעונית ומיוחדת שמשתנה כל יום וכל שעה. בנוסף, אמנות הרחוב מאפשרת להכיר את החיים בעיר מקרוב ובחינם, כך שמדובר בחוויה אנתרופולוגית לכל דבר ובהרבה יותר מרק אמנות.

אמנות רחוב היא דבר דינאמי מאוד. לא מן הנמנע שכשתבקרו באותו מקום אחרי פרק זמן מסוים (לפעמים אפילו אחרי יום), תגלו שאת היצירה המפוארת ומלאת הפרטים הקטנים שעיטרה את הקיר שלימינכם, החליף גראפיטי חדש של אמן אחר. זה למעשה סוד הקסם של החלקים האלה בעיר. אורבניות שנעה וזורמת עם תנועת הרחוב היום יומית, פעילה, מתחדשת ותוססת כל דקה ורגע משעות היממה.

הופכת אזורים שלמים מוזנחים לצבעוניים. אמנות רחוב בשורדיץ׳
הופכת אזורים שלמים מוזנחים לצבעוניים. אמנות רחוב בשורדיץ׳ – אפריל 2018
אותה פינת רחוב בשורדיץ' - ינואר 2019
אותה פינת רחוב בשורדיץ' – ינואר 2019

השכונות המובילות, בהן אפשר לראות כמה מציורי הקיר המושקעים בעיר הן שורדיץ׳, קמדן, האקני וויק, בריקסטון, דלסטון, קרוידן, סאות׳ בנק ועוד. בחלק מהשכונות הללו תוכלו אפילו להצטרף אלי לסיור מרתק שמשלב אמנות רחוב ואוכל טעים ומרתק.

airalo ad

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון