תרבות בלונדון

איפה להתחיל בכלל? לונדון היא אחת מבירות התרבות והערים הכי משפיעות על התרבות בעולם. אם זה תאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, אמנות, מוזיאונים (מעל 300!), אמנות רחוב, אופנה, קולינריה, ארכיטקטורה, ספרות, היסטוריה, מדע, ספורט

אין סוף תרבות, ורוב המוזיאונים והגלריות חינם אין כסף. גלריית סאצ׳י
אין סוף תרבות, ורוב המוזיאונים והגלריות חינם אין כסף. גלריית סאצ׳י

בכל תחום כמעט לונדון היא עיר מובילה ודומיננטית בעולם, ואין פלא שרק לונדון וניו-יורק מחזיקות בדרגה הגבוהה ביותר במדד ׳עיר עולם׳ (Global Cities) – דרגת A++.

בלונדון נערכים פסטיבלים מכל הסוגים והמינים, מוצגות תערוכות שונות, היא ביתם של אמנים רבים בתחומים שונים ויש בה אינסוף אפשרויות לחובבי התרבות לגווניה.

לכן, לא פלא שלונדון השפיעה ועדיין על העולם כולו מבחינה תרבותית ואמנותית. לונדון היא גם העיר הכי רב-תרבותית בעולם.

מכיוון שלכל עם בעולם יש ייצוג הולם בלונדון, תמצאו כאן קהילות מבוססות של כל עם שתרצו, מה שאומר שיש גם מקומות מיוחדים – למשל חנויות, מכולות ומסעדות – של כל עם בעולם.

airalo ad

רק בלונדון אפשר להתחיל את היום בבית קפה ספרדי, לאכול צהריים בדוכן ג׳מייקני, לעשות קניות במכולת סרי-לנקית או קולומביאנית ולהפגש עם חבר איטלקי במסעדה פרואנית עם השפעות יפניות. כל קומבינציה אפשרית.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

בנוסף, ברוב המוזיאונים והגלריות הכניסה היא חינם, ובהמון שכונות אמנות הרחוב היא כבר חלק מהאופי והמרקם העירוני.

המשמעות היא שבכל אשר תפנו בלונדון תתקלו ביצירה אמנותית ותרבותית כזו או אחרת, כך שכדי להקל על הבחירה הקשה מומלץ להתאים את האטרקציות השונות להעדפות שלכם. למשל, לבקר בשכונות היפסטריות לחובבי תרבות השוליים, לבקר בשווקים התוססים בעיר, במוזיאונים האינסופיים מכל הסוגים והגוונים, לקחת סיור באחת השכונות המגניבות בעיר וכמובן לצפות בתאטרון.

נהגוס - פרסום לרוחב

בלונדון יש הכל מהכל לכל אלו שמחפשים עניין ואיכות.

לכל הפוסטים שלי על מוזיאונים בלונדון