מסעדות מומלצות ללא גלוטן בלונדון

העובדה שלונדון היא מעצמה קולינרית כיום, היא כבר לא סוד. זה שהיא לא פחות מחלומית עבור טבעונים – גם זה כבר לא חדש אבל חשוב לדעת שלונדון הפכה בשנים האחרונות גם ליעד קולינרי תיירותי עבור חולי צליאק שלא יכולים לאכול גלוטן. תוסיפו להם את אלו שהצטרפו לטרנד הבריאות ונמנעים מגלוטן מבחירה והרי לכם הסיבה שבלונדון פועלים מאות בתי אוכל שחלקם מגיש מנות ללא גלוטן ובחלקם יש תפריט שכל כולו ללא גלוטן, האופציה האידיאלית עבור כל צליאקי.

אחד האנשים המוכרים יותר בעולם הנון גלוטן הוא דביר בר ובתור צליאקי מזה 42 שנה, הוא הקים אתר בשם ״Wheatout – עולם שלם ללא גלוטן״. לאחרונה הוא סיקר 31 בתי אוכל ומסעדות ללא גלוטן בלונדון. החל ממנות אוכל רחוב פשוטות וזולות ועד למנות שף ופיין דיינינג. הנה כמה מהן:

לחם ללא גלוטן
לחם ללא גלוטן

המסעדה הסינית היחידה בלונדון עם תפריט שלם ללא גלוטן

כשעושים מיפוי של מסעדות ללא גלוטן בלונדון אפשר למצוא כמה וכמה אנקדוטות מרתקות בכל הקשור לסצינה הקולינרית. אחת המעניינות שבהן היא מסעדת Naturally Chinese שנמצאת ב-59-63 Brighton Rd.

מסעדת Naturally Chinese
מסעדת Naturally Chinese

המסעדה הזו היא למעשה המסעדה הסינית היחידה בלונדון אשר מחזיקה בתפריט שלם ללא גלוטן שנכתב ואושר על ידי ארגון הצליאק הבריטי ואת התפריט שלה בנתה השפית של המסעדה איימי מואי לי.

נהגוס - פרסום לרוחב

בשנת 2012. צליאקים, שרק חולמים על מעדנים סינים שרובם ככולם עשויים בצק עם גלוטן, יוכלו למצוא במסעדה הזו בין היתר:

  • דאמפלינגס ללא גלוטן (החל מ6.45 פאונד ל-4 יחידות).
  • ספרינג רולס (5.95 פאונד ל-3 יחידות).
  • ספייר ריבס (7.65 פאונד).
  • מרק תירס מסורתי (4.45 פאונד).
  • ברווז צלוי (12.45 פאונד).
  • קריספי פורק בלי (15.80 פאונד).
  • אורז מטוגן (4.45 פאונד).

ללא גלוטן מבית גורדון רמזי

אנקדוטה מעניינת נוספת שתמצאו ברשימה המתפרסמת באתר Wheatout היא העובדה שהשף סלב גורדון רמזי מחזיק בעיר אופציות מגוונות ללא גלוטן.

גורדון רמזי
גורדון רמזי

היוקרתית: Heddon Street Kitchen

היקרה מבין השתיים היא מסעדת Heddon Street Kitchen שאליה מגיעים כל המי ומי לראות ולהראות ושבתפריט ללא גלוטן שלה תמצאו בין השאר מרקים וסלטים לפתיחה (באזור 10 פאונד לראשונה), ברווז קונפי (21 פאונד), דג קוד צלוי עם תפוחי אדמה (22.5 פאונד), המבורגר וצ׳יפס (18.5 פאונד) קרם ברולה וסורבה אוכמניות (8.5 פאונד) ונתחי סטייק שונים כמו ריב איי (באזור 40 פאונד). לא זול אבל היי, בכל זאת גורדון רמזי.

השכונתית: Gordon Ramsey Street Food Pizza

האופציה הזולה יותר לבקר בלונדון ולומר שאכלתם ללא גלוטן אצל גורדון רמזי היא להתפנק בפיצת השף במקום עם השם הברור Gordon Ramsey street food pizza. בפיצרייה הזו תוכלו לאכול פיצות ללא הגבלה ב-15 פאונד! והיתרון הלא פחות מעניין: היא פתוחה בימי חול כבר מהשעה שמונה בבוקר!

גם מקדונלדס הצטרפו לחגיגה

מחפשים חטיף זול, פשוט, שהוא גם ללא גלוטן וגם טבעוני? בחודשים האחרונים השיקה רשת מקדונלדס פריט שהוא אצבעות פסטו מטוגנות שהן גם טבעוניות וגם ללא גלוטן. הן נקראות בתפריט Goujons ויחד עם הצ׳יפס ששניהם מטוגנים במרבית הסניפים בצ׳יפסר נפרד שבו לא טוגנו מוצרים עם גלוטן (חובת הבדיקה היא עליכם כמובן) – יש לכם פתרון מהיר וזול.

רשת Honest Burger

המבורגר ללא גלוטן בסניף של רשת Honest Burger
המבורגר ללא גלוטן בסניף של רשת Honest Burger

אם אתם מאוכזבים שדווקא ההמבורגר הקלאסי של מקדונלדס לא נמכר בממלכה הבריטית בגרסה ללא גלוטן, ישנה רשת שדווקא כן עושה כבוד לצליאקים. בסניפי Honest Burger תמצאו המבורגר שווה בלחמניה ללא גלוטן, גם צ'יפס ללא גלוטן ואפילו הפוטטוז, הכנפיים וטבעות הבצל, כולם נמכרים כאן בסניפי הרשת ללא גלוטן.

מסעדות ללא גלוטן נוספות בלונדון

רוצים עוד אפשרויות ללא גלוטן בלונדון? הנה פירוט מורחב על 31 מסעדות נוספות.