הכל על סצנת הקולינריה הבינלאומית של לונדון 2020 – הרצאה מצולמת של הלונדוניסט

במסגרת אירוח שלי אצל קרני תומר מסינגפור התארחתי בהרצאת אונליין מיוחדת שהיא גם סיור אוכל וירטואלי בשווקים של לונדון, מסע בעקבות אוכל הרחוב והקולינריה הבינלאומית המרתקת שהביאו איתם אל לונדון עמים שונים. מהמטבח הג׳מייקני למטבח הניגרי, מהמטבח הפרואני למטבח הקולומביאני. חוץ ממטבחי העמים השונים, דיברנו בין גם על השווקים האהובים עלי בלונדון, על המנות שאסור לפספס ברחבי העיר וגם על מסעדות מיוחדות ושוות ואפילו הכנו ביחד קוקטייל פימ'ז נהדר 🙂

קחו שעה וקצת, אוזניות או רמקולים, בקשו מבן/בת הזוג להצטרף ומהילדים לשחק בשקט בחדר:

זה לא סוד שלונדון, שפעם לא נחשבה לעיר קולינרית במיוחד, הפכה בשנים האחרונות לאחת מהערים המרתקות והמגוונות בכל הנוגע לקולינריה בכלל, וקולינריה בינלאומית בפרט.

אז עכשיו כולנו בבתים בגלל הקורונה (כן, הפוסט הזה נכתב באמצע אפריל 2020), ולא יכולים לצאת לסיורי אוכל בלונדון או בשום מקום אחר, אז במקום לקחת אתכם לסיור אוכל בלונדון כמו שאני עושה בדרך כלל, החלטתי לקחת אתכם לסיור וירטואלי בעקבות האוכל הלונדוני של שנת 2020 שבלוטות הטעם שלכם יזכירו לכם בכל פעם שתלכו אל המקרר.

עומר, מה יש בהרצאה הקולינרית שלך?

בין השאר, דיברנו בהרצאה גם על דברים שסיקרתי בהרחבה כאן באתר – לדוגמה הקולינריה הפרואנית המרתקת של לונדון (סיקרתי כאן בעבר את המסעדה הפרואנית Coya, וצפו לסקירות נוספות בהמשך), דיברנו על שווקים אהובים עלי במיוחד כמו למשל השוק הצבעוני והמרתק בשכונת בריקסטון (שעליו עשיתי גם סקירת וידאו מיוחדת במסגרת הסדרה ׳עומר זולל את לונדון׳), על דוכן כריכי הקסאווה (יוקה) בשוק וויטקרוס, על שוק ספיטלפילדס, השוק שבו אני מדריך הרבה מסיורי האוכל בשכונת שורדיץ׳, והכנת קוקטייל פימ׳ז – המרענן הבריטי הנפלא עם ההיסטוריה המעניינת (הכל בהרצאה).

airalo ad

אם זה ג׳רק צ׳יקן ג׳מייקני, טילפיה חריפה ניגרית, ארפה ונצואלית או סביצ׳ה פרואני, לונדון מציעה הרבה יותר מפיש אנד צ׳יפס, ותוכלו לאכול בה אוכל מרתק מכל רחבי העולם, שהביאו איתם המהגרים השונים שעברו ללונדון במהלך השנים. פעם לונדון לא נחשבה ליעד קולינרי מובהק, אבל הדבר הזה השתנה, וכיום לונדון היא בפירוש אחת מהערים המעניינות והמפתיעות, עם למעלה מ-200 שווקים, 20,000 מסעדות והמון המון מבחר. ולא פלא שאפשר למצוא בה הכל מהכל – לונדון היא עיר עולם, כזו שבה לכל עם יש ״נציגות״ ברחבי העיר. גם הבריטים עצמם כבר ׳למדו׳ איזה עם מכין מה הכי טוב, ונהנים בעצמם ממנות הודיות, ג׳מייקניות, סיניות, אפריקניות, לטיניות ואפילו צרפתיות ואיטלקיות.

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

גם בתקופת הקורונה בלונדון, אני אמשיך לנסות ולהביא לכם את לונדון הביתה 🙂 אז מקווה שכולם אצלכם בסדר ושנתראה בקרוב!

שאלות ותשובות

מה יש בהרצאה שלך על קולינריה בלונדון?

בעבר לונדון לא היתה נחשבת ליעד קולינרי. אבל מלפני כעשר שנים הכל השתנה. הכיום לונדון היא בפירוש אחת מהערים הכי מעניינות לחובבי קולינריה ואוכל טוב. יש בה יותר מ-200 שווקים, 20 אלף מסעדות והמון מה לאכול. בהרצאה שלי דיברתי על אוכל ג׳מייקני, מעדנים ניגרים, מטעמים ונצואלים, אוכל פרואני ועוד ועוד כולל דוגמאות עם תמונות ומקומות לקניות.

נהגוס - פרסום לרוחב
האם אפשר להירשם להרצאה?

ההרצאה שלי על קולינריה לונדונית היא חינמית, אין צורך להירשם אליה והיא נמצא פה באתר וניתנת לצפייה מכל מכשיר סלולרי או מחשב.

כמה עולה ההרצאה שלך?

הפעם ההרצאה שלי היא בחינם. אני נהנה לחלוק את הידע שלי עם חובבי אוכל וקולינריה כמוך!

האם דיברת בהרצאה על אוכל ישראלי?

לגמרי כן 🙂 המגוון הרחב של המסעדות שיש בלונדון מכיל גם כמה מסעדות ישראליות (חלקם מאוד מוצלחות), דיברתי גם על זה.