אתרים מעניינים בלונדון

בלונדון אפשר לבלות חיים שלמים ועדיין לא למצות את כל האתרים המעניינים שיש בה. בעיר העצומה הזו יש כל כך הרבה שכונות מגניבות, אטרקציות, מוזיאונים וגלריות, פארקים, שווקים ומה לא – שלא נדבר על דברים כמו שופינג, תיאטרון, מסעדות, הופעות, פאבים וברים ואירועים מיוחדים.

בבלוג המרתק Travel Stats Man, שבודק סטטיסטיקות שונות שקשורות לטיולים ויעדים בעולם, ביקשו לבדוק באיזו עיר בעולם יש הכי הרבה אטרקציות ופעילויות. בבדיקה נמצא שלונדון היא העיר שבה יש הכי הרבה אטרקציות ופעילויות בעולם – 5809, כשבמקום השני טוקיו עם 5,021, במקום השלישי מוסקבה עם 4,375, וצמוד אליה במקום הרביעי ניו-יורק עם 4,342 אטרקציות ופעילויות. למעשה, הבדיקה הזו מגלה שבלונדון יש מספיק אטרקציות כדי להעסיק בן-אדם במשך 16 שנים (!).

אינסוף אטרקציות ומוקדי עניין. גשר Tower Bridge
אינסוף אטרקציות ומוקדי עניין. גשר Tower Bridge

בלונדון, העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר באירופה, מעל ל-300 מוזיאונים וגלריות, 3,000 פארקים וגנים, 1,280 ברים ומועדונים, למעלה מ-70 שווקים רק באזורים 1-3 (לא כולל פרוורים), מספר בלתי נתפס של פאבים ומסעדות (עשרות אלפים) ועוד אינסוף אפשרויות ומקומות מעניינים, בעיר בגודל מדינה קטנה, שכמעט לא קיים אדם שביקר בכל השכונות האינסופיות שלה.

אתם מוזמנים להיעזר במפת האטרקציות של לונדון שהכנתי עבורכם, שתעשה לכם קצת סדר בבלגן בנוגע לאטרקציות ומוקדי העניין שבעיר:

airalo ad

דרך טובה ליהנות מלונדון היא לנסות להתמקד במה שבאמת מעניין אתכם ולא ׳לתפוס׳ את הכל ו׳לסמן וי׳ כי המשימה פשוט בלתי אפשרית, בטח לא בביקור הראשון או השני שלכם בעיר (רמז: גם לא אחרי הביקור התשיעי וגם לא אחרי שנים של מגורים בעיר).

פרסומת של מסעדת מזל בלונדון

אם אתם למשל חובבי אמנות, מקדו את הביקור שלכם במוזיאונים והגלריות האינסופיים בעיר, ובשכונות כמו שורדיץ׳ וקמדן השופעים אמנות ואמנות רחוב. אם אתם אוהבים היסטוריה למשל, לא תרצו לפספס את המוזיאון הבריטי, בו נמצאים הרבה אוצרות עתיקים, למשל מהפירמידות במצרים, או את מצודת לונדון והאזור העתיק סביבה, שבו החלה לונדון לפני 2,000 שנה ככפר דייגים רומי בשם לונדיניום.

מי שאוהב טבע ובעלי חיים לדוגמה, לא ירצה לפספס את מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, את גן החיות של לונדון, את גני קיו (הגנים הבוטניים הגדולים והמפורסמים בעולם) ואת האקווריום למשל.

נהגוס - פרסום לרוחב
הגנים הבוטניים הגדולים בעולם, והרבה מעבר לזה. גני קיו
הגנים הבוטניים הגדולים בעולם, והרבה מעבר לזה. גני קיו

מי שאוהבים שופינג ימצאו כאן בתי כלבו ואופנה מהיוקרתיים והנחשבים בעולם, כמו למשל הרודס, סלפרידג׳ס והארווי ניקולס.

אוהבי הכדורגל ימצאו שפע של אצטדיונים ומוזיאונים של הקבוצות המקומיות. לונדון באמת מציעה שפע פנומנלי של עניין ותעסוקה לכל אדם מכל סוג.

כל הפוסטים שלי על אתרים מעניינים בלונדון נמצאים כאן